וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראשי הבנק המרכזי של יפאן נפגשים על מנת לקצץ את הריבית לרמה של אפס אחוז

19.3.2001 / 8:49

גוברות ההערכות כי על מנת להילחם בהאטה יורה הבנק על הגדלה ניכרת של כמות האג"ח שהוא קונה כל שנה; הין היפאני הידרדר לשפל של 22 חודשים

יהודה שויצר
ltpgt
ראשי הבנק המרכזי של יפאן נפגשים היום על מנת לדון במדיניות הריבית במדינה. הבנק, שאך לפני מספר שבועות קיצץ את הריבית ב-0.1% לרמה של 0.15%, עומד להורות על הורדת נוספת של הריבית, כך מעריכים אנליסטים, לרמה של אפס אחוז.
lt/pgt

ltpgt
להורדה הנוספת של הריבית אין כמעט משמעות למעט הצהרת כוונות של הבנק המרכזי של יפאן כי אין הוא מתכוון להרים ידיים לנוכח סימני ההאטה המתמשכים ועל מנת להביא לעלייה של מדדי המניות במדינה שצללו לשפל של 16 שנה.
lt/pgt

ltpgt
במקביל לפגישת ראשי הבנק, המשיך הין היפאני לאבד מערכו מול הדולר. הין הידרדר לשפל של 22 חודשים ונסחר ברמה של 123.3 ין לדולר. הין היפאני נפל ב-0.4%, זה יום מסחר רביעי ברציפות. גוברות ההערכות כי המטבע היפאני ימשיך במגמת ההיחלשות עם פרסום ההודעה הרשמית על קיצוץ הריבית. מומחי כלכלה ביפאן העריכו כי הין יסיים את שבוע המסחר הנוכחי ברמה של 124.75 ין לדולר.
lt/pgt

ltpgt
כלכלנים מעריכים כי הבנק המרכזי לא יסתפק בהורדת הריבית הסמלית, וכנראה ינקוט בצעדים משמעותיים יותר כגון הגדלת ניכרת של כמות האג"ח אותם הבנק קונה כל שנה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully