וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראליות באירופה: פרו-לייזר איבדה 64% מתחילת השנה; אמבלייז ממשיכה לעלות בעקבות הדו"חות

19.3.2001 / 8:56

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת סופי שולמן
lt/bgt
במקביל לקריסה בוול סטריט, התאפיינו גם הבורסות האירופיות בהתמוטטות שהובילה את המדדים לרמות שפל של השנתיים האחרונות. את הנפילות החדות ביותר רשמו מניות הטכנולוגיה האירופיות, ובעיקר מניות חברות הסלולר, וזאת לאור אזהרות הרווח של מוטורולה, נוקיה ואריקסון. ממגמה שלילית קשה סבלה גם מנייתה של חברת שירותי המחשבים הצרפתית CAP ג'מיני. המניה צנחה ב-%9 על אף הדו"חות הכספיים הטובים שפירסמה החברה ביום חמישי. האנליסטים מודאגים מתוצאותיה העתידיות של חברת הייעוץ, לאור ראות (visibility) נמוכה, שמהווה כיום הסבר כמעט לכל אזהרות הרווח שמתפרסמות מדי יום.
lt/pgt

ltpgt
מדד פייננשל טיימס 100 הבריטי רשם בשבוע החולף ירידה של 6% וסיים את המסחר ביום ששי ברמה של 5,562 נקודות. ביום רביעי חצה המדד את רף 5,500 הנקודות, ממנו לא ירד מאז דצמבר 98'. פייננשל טיימס 100, שהוא המדד המרכזי בבורסת לונדון, רחוק כעת ב-19.7% מהשיא של 6,930 נקודות אותו קבע לפני שנה.
lt/pgt

ltpgt
במדד הקאק הצרפתי המצב דומה: בסיכום שבועי איבד המדד 5.2% ובסוף השבוע התייצב ב-5,104 נקודות. המדד הפאריסאי רחוק כעת ב-26% מהשיא של 6,944 נקודות שקבע לפני שנה.
lt/pgt

ltpgt
מדד דאקס הגרמני רשם את הירידה החדה ביותר בין המדדים האירופיים המובילים, וסיים את השבוע ברמה של 5,734 נקודות, אחרי שהשיל 8%. מתחילת השנה רשם דאקס ירידה של 11%, ומאז השיא של 8,031 נקודות נפל ב-29%. מדד נימקס, המשקלל את התנהגותן של 50 המניות הכבדות בנויר מרקט, צנח בשבוע האחרון ב-16% וסיים את המסחר ביום ששי ברמת שפל שנתית של 1,614 נקודות.
lt/pgt

ltpgt
ואולם, נראה כי הבורסה בפרנקפורט מצליחה לשמור על הגחלת, ובניגוד לשוק ההנפקות האמריקאי שנסגר לחלוטין, בפרנקפורט מתוכננות לשבוע זה שתי הנפקות ציבוריות. המנפיקות הן חברות תוכנה שמבקשות לגייס סכום כולל צנוע של 25 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
המניות הישראליות המשיכו לצנוח עם יתר המניות בעולם. רק מניית אמבלייז הצליחה לרכוב על גל ההתלהבות מהדו"חות הכספיים ל-2000 אותם פירסמה לפני שבוע, וטיפסה ב-4% למחיר של 3.6 ליש"ט, על אף הקריסה בשוק המניות. האנליסטים מבנק ההשקעות להמן ברדרס, שבאחרונה העניקו למניה מחיר יעד של 30 ליש"ט, נסוגו בשבוע שעבר ממחיר יעד זה, והסבירו כי יבחנו מחדש את מצב החברה לאור המיתון בארה"ב. אמנם גם בלהמן ברדרס התרשמו מתוצאותיה הכספיות של מפתחת הטכנולוגיה להעברת ווידיאו ברשתות סלולריות, אך למרות זאת חוששים האנליסטים מפני השפעתה של האטה כללית בשווקים, שעלולה לפגוע בצמיחת החברה הישראלית.
lt/pgt

ltpgt
מניית באטמ, שנסחרת גם היא, כמו אמבלייז, בבורסת לונדון, איבדה בשבוע החולף %7 והתייצבה בתום השבוע במחיר של 1 ליש"ט. האנליסט בארי ליבוביץ' מבנק ההשקעות מורגן סטנלי הותיר השבוע את המלצת ה"נייטרלי" שלו למניית באטמ על כנה.
lt/pgt

ltpgt
מניית דמאטק רשמה ירידה של 6% ונחתה ביום ששי בשפל של 1.95 ליש"ט. לפני שבועיים פירסמה החברה את תוצאותיה העסקיות ל-2000, שהצביעו על צמיחה של 50% בהכנסותיה. דמאטק, המתמחה בפיתוח מערכות אלקטרוניות למעקב אחרי אסירים במעצר בית, סיימה את 2000 עם הכנסות של 15.1 מיליון דולר. הרווח הנקי גדל ב-28% והסתכם ב-2.25 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
גם מניית XTL הנסחרת בבורסה הבריטית הגיעה ביום ששי לשפל חדש של 1 ליש"ט, לאחר שאיבדה 5%. רמה זו היא הנמוכה ביותר מאז הונפקה מפתחת התרופות בספטמבר 2000 במחיר של 1.5 ליש"ט. החברה גייסה אז 44 מיליון דולר לפי שווי של 228 מיליון דולר, וכיום היא נסחרת לפי שווי שוק של 177 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
מרבית המניות הישראליות הרשומות למסחר בבורסת נויר מרקט שבפרנקפורט נחתו בשבוע החולף במחירי שפל. מניית אלקטרוניקס ליין, הנסחרת גם בבורסה בתל אביב, הידרדרה השבוע ב-19% וסיימה את המסחר בשפל של 8.3 יורו. מחיר זה משקף לחברה שווי שוק של 65 מיליון דולר, והוא נמוך ב-40% משוויה בתחילת השנה.
lt/pgt

ltpgt
מניית וויזקום צנחה ב-14% לשפל של 1.2 יורו, ומניית ויז'יוניקס רשמה ירידה של 12% למחיר שפל של 4.95 יורו. את המכה הקשה ביותר ספגה בשבוע החולף מניית פרו-לייזר שקרסה ב-34% לשפל של 8.2 יורו. מתחילת השנה איבדה המניה 64%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully