וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידה חדה ברווחי אלקו החזקות: הסתכמו ב-3 מיליון שקל ברבעון הרביעי

19.3.2001 / 9:10

לעומת רווח של 10 מ' ש' ברבעון המקביל; גם בדו"חות של אלקו יש מחיקות: החברה הפחיתה 3 מיליון שקל מהשקעות שביצעה בחברות היי-טק

שלומי גולובינסקי
ltpgt
התופעה שמאפיינת את מרבית חברות ההחזקה במשק ברבעון הרביעי של השנה, לא פוסחת מסתבר גם על קבוצת אלקו החזקות שבשליטת גרשון זלקינד. גם זו נאלצה לחזות בירידה חדה ברווח הרבעוני, ל-3 מיליון שקל בלבד, לעומת רווח נקי של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
הירידה הזו באה למרות שמכירות הקבוצה ברבעון הרביעי טיפסו ב-9.8% ל-996 מיליון שקל, ונרשמה אף ירידה בהוצאות המימון של החברה שהסתכמו ב-21 מיליון שקל לעומת הוצאות מימון של 25 מיליון שקל ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
באלקו יכולים להתנחם בתוצאות של השנה כולה, שמלמדות על עלייה של 22% ברווח הנקי ל-754 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 61 מיליון שקל ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
את מרבית הרווח לאלקו סיפקו שני החברות האחיות לבית אלקטרה, אלטרה צריכה (תרמה לאלקו רווח של 53.7 מיליון שקל) ואלקטרה ישראל (32.8 מיליון שקל).
lt/pgt

ltpgt
מנגד, ברבעון הרביעי של השנה ניכרה ירידה חדה בתרומת החברות הבנות. כך למשל, אלקטרה ישראל תרמה לרווח הנקי של קבוצת אלקו 8.4 מיליון שקל בלבד, לעומת תרומה של 10.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההרעה בתוצאות אלקו תעשיות הובילה לכך שהיא "תרמה" הפסד של 600 אלף שקל לחברה האם, לעומת רווח של 2.5 מיליון שקל שתרמה ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
במהלך השנה החולפת השקיעה אלקו החזקות כ-26 מיליון שקל בהשקעות הון סיכון. השקעות אלה בוצעו, בין היתר, על ידי קרן ההון סיכון של אלקון - אלקו ניורון ונצ'רס 2. נכון להיום, באלקו עדיין לא דיווחו על רווחי הון מההשקעות הללו, להיפך. ברבעון הרביעי של השנה מחקה אלקו 3 מיליון שקל, הפרשה בגין ירידת ערך של מספר השקעות.
lt/pgt

ltpgt
המחיקות הללו לא מרפות את ידי אלקו, שהתחייבה להשקיע 9 מיליון דולר נוספים בהון סיכון, בכפוף לתנאים מסוימים.
lt/pgt

ltpgt
באופן כללי, באלקו מציינים כי התוצאות העסקיות בשנת 2000 הושפעו באופן ניכר מהמשך מגמת הגידול הריאלי בפעילות הגלובלית של החברות העוסקות בתחום מיזוג האוויר (אלקטרה צריכה ) המכניקה, והנדל"ן (אלקטרה ).
lt/pgt

ltpgt
בפעילות בתחום מוצרי תשתית חשמליים, שמבוצעת באמצעות החברה הבת אלקו תעשיות, משתקפת השפעת התחרות החריפה על מחירי המכירה מצדם של מתחרים זרים ומקומיים. אלקו תעשיות, נזכיר, סיימה את המחצית השנייה של 2000 כמעט ללא רווח, כאשר ברבעון הרביעי של השנה נרשמה ירידה חדה בהכנסות שלה. הלקוח העיקרי של אלקו תעשיות היא חברת החשמל, שהמכירות אליה מהוות כ-22% מסך מכירות החברה.
lt/pgt

ltpgt
המאזן של אלקו החזקות מסתכם בסוף השנה ב-3.66 מיליארד שקל, וההון העצמי של החברה מסתכם ב-728 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully