וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פוטרו המנכ"לים של קרן הפנסיה קג"מ וקרן העובדים החקלאיים

19.3.2001 / 9:19

פיטוריהם של שלום תן עמי וברוך פרץ נעשים בהמשך לפיטוריהם של בכירים נוספים בקרנות הפנסיה שבוצעו ביוזמת יו"ר האגף לביטחון סוציאלי בהסתדרות

הארץ
ltpgt
lt/bgtמאת חיים ביאורltbgt

המנכ"לים של שתי קרנות פנסיה הסתדרותיות קיבלו בימים אלה הודעה על סיום תפקידם: מנכ"ל קרן הגמלאות של עובדי ההסתדרות (קג"מ), שלום תן עמי, ומנכ"ל קרן הפנסיה של העובדים החקלאיים, ברוך פרץ.
lt/pgt

ltpgt
המנכ"ל החדש של קג"מ יהיה ניצב (בדימוס) רמי רהב. רהב יהיה גם מנכ"ל קרן הפנסיה מיטבית, שהיא חברה בת של קג"מ ומבטחת את עמיתיה לפי תקנות הפנסיה החדשות. קג"מ היא הקרן השלישית בגודלה בענף הפנסיה ומבטחת בעיקר את עובדי בנק הפועלים, קופת חולים כללית, ההסתדרות והגופים שבבעלותה, נעמת וכמה רשתות שיווק. היא סובלת מגירעון אקטוארי המתקרב ל-15 מיליארד שקל. לעומת זאת, לקרן מיטבית, המנוהלת על בסיס אקטוארי מאוזן, יש עודף אקטוארי.
lt/pgt

ltpgt
המנכ"ל החדש של קרן הפנסיה של העובדים החקלאיים יהיה פיני שומר, שכיהן עד לפני חודשיים כיו"ר האגף הארגון ומועצות הפועלים המרחביות בהסתדרות. קרן זו היא אחת הקטנות בענף. שומר יהיה גם מנכ"ל קרן הפנסיה החדשה אחדות, שהיא חברה בת של קרן העובדים החקלאיים, ואשר בניגוד לקרן האם הסובלת מגירעון אקטוארי, יש בה עודף.
lt/pgt

ltpgt
פיטוריהם של תן עמי ופרץ נעשים בהמשך לפיטוריהם של בכירים נוספים בקרנות הפנסיה שבוצעו ביוזמת יו"ר האגף לביטחון סוציאלי בהסתדרות, שוש אורן: מנכ"ל קרן מבטחים, עו"ד בן עמי עמירן (שהוחלף ע"י שלמה אטיאס) ויו"ר קג"מ, פרופ' אפרים צדקה (שהוחלף ע"י פרופ' אביה ספיבק). גורמים בהסתדרות מסרו שהליך החלפת הדרג הבכיר בקרנות הפנסיה יימשך.
lt/pgt

ltpgt
מזכ"ל הסתדרות הפקידים, לאון מורוזובסקי, הודיע כי הוא מתנגד לכך שמסע ההדחות יגיע גם לקרן הפנסיה מקפת, שאף היא נמצאת בבעלות ההסתדרות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully