וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרוג בפיגוע ירי בגוש עציון

19.3.2001 / 9:31

יריות נורו ממארב לעבר רכב ישראלי, שהתנגש במשאית; הנהג נהרג. מועצת יש"ע: להטיל כתר מוחלט בשטחים

הארץ
ltpgt
lt/bgtמאת עמוס הראל וסוכנויות הידיעותltbgt

ברוך כהן, תושב ההנחלות אפרת, אב לחמישה, נהרג הבוקר (שני) מירי ממכונית על רכבו בעת שנסע מכיוון ירושלים בכביש לגוש עציון. הפיגוע אירע כ-2 ק"מ מצפון להתנחלות נוה דניאל. במכוניתו של כהן פגעו כ-15 קליעים וכתוצאה מהירי התנגשה המכונית במשאית. היורים נמלטו מהמקום וצה"ל מבצע סריקות באזור.
lt/pgt

ltpgt
ראש המועצה האזורית גוש עציון, שאול גולדשטיין, אמר בתגובה על הירי בכביש המנהרות הבוקר, כי מדובר בתוצאה ישירה של הסרת הסגר מעל בית לחם. "במשך שבוע וחצי השגנו כאן שקט", אמר גולדשטיין, "ברגע שנפתח הסגר, קיבלנו פיגוע". גולדשטיין תבע להשיב את הסגר על רמאללה, ובמקביל להקפיד על שיגור שיירות משאיות עמוסות מזון, תרופות וציוד חיוני אחר אל תוך בית לחם, תוך תיעוד המשלוחים האלה - "כדי שדעת הקהל בארץ ובעולם תבין שמטרת הסגר היא ביטחונית ואין מטרתה להעניש קולקטיבית את האוכלוסיה הפלשתינית".
lt/pgt

ltpgt
מועצת יש"ע קוראת לראש הממשלה ולשר הביטחון להטיל מיידית כתר על כל הערים ביהודה ושומרון. "הכתר הוכיח את עצמו כאמצעי לצמצום משמעותי של פיגועי הטרור. ממשלת שרון נבחרה בראש ובראשונה כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל ועליה למלא חובה זו בהקדם ולפני כל דבר אחר", נאמר בהודעת מועצת יש"ע.
ltbgt
נעצרה חולייה בדרך לפיגוע
lt/bgt
אמש היו בשטחים מספר תקריות ללא נפגעים: לא הרחק מעפרה נורו יריות על שני אוטובוסים. באזור חברון נעצרו ארבעה פלשתינאים, חברי חולייה שהייתה בדרך לפיגוע. אחד העצורים הוא איש מנגנוני הביטחון של הרשות הפלשתינית.
lt/pgt

ltpgt
כוחות הביטחון עצרו הלילה חמישה פלשתינאים בחשד שהיו מעורבים בפעילות חבלנית - שלושה נעצרו בכפר מרדא שליד אריאל ושניים בכפר חוסאן שבאזור בית לחם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully