וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פאלם משיקה דור חדש של מחשבי כף יד על רקע המשבר בתעשיית האלחוט

19.3.2001 / 9:50

מחר תיפתח תערוכת האלחוט הגדולה בארה"ב; חברות הסלולר יתמקדו בשירותי 2.5 ו-3G

דפנה מאור
ltpgt
יצרנית מחשבי כף היד פאלם (סימול PALM) תציג היום את הדור החדש של מחשבי כף היד מתוצרתה. הפאלם m500 והפאלם m505, שגודלם דומה לשל הפאלם V, יכילו מסכים צבעוניים, תוכנות להרצת סרטי וידיאו וקישוריות אלחוטית, כך דיווח היום ה"וול סטריט ג'ורנל".
lt/pgt

ltpgt
יום לאחר השקתם של המחשבים החדשים, המהווים את חוד החנית של פאלם בחדירה לשוק האלחוטי, תיפתח תערוכת תעשיית הסלולר - תערוכת האלחוט הגדולה בארה"ב. על רקע המשבר הקשה בשוק הטלקום והסלולר בעולם, צפויות החברות המשתתפות בתערוכה לנסות לעורר עניין מחודש בשירותי הסלולר מדור שלישי.
ltBrgt
lt/bgtפאלם משיקה מחשבים חדשים - מתוחכמים ויקריםltbgt
פאלם, השולטת בשוק מחשבי כף היד בזכות מערכת ההפעלה של הפאלם, עומדת בפני תחרות הולכת וגוברת בתחומה. במהלך השבועיים האחרונים השיקו מספר חברות, ביניהן קומפאק (סימול CPQ), הנדספרינג (סימול HAND) וסוני (סימול SNE), גרסאות חדשות של מחשבי כף יד. לחבורה זו תצטרף HP עם גירסה מעודכנת של מחשב הג'ורנדה בעוד כמה ימים.
lt/pgt

ltpgt
מחשבי כף היד הפכו בשנים האחרונות מיומנים ממוחשבים להתקנים רב שימושיים, והחברות המייצרות אותן העבירו את הדגש ליכולת האלחוטית שלהן. למרות שהדור השלישי של הסלולר - התקשורת האלחוטית המאפשרת גלישה באינטרנט באמצעות טלפונים סלולריים והתקנים ניידים אחרים - מבושש להגיע, חשיבות היכולת האלחוטית של מחשבי כף היד היא גדולה.
lt/pgt

ltpgt
השוק האמריקאי הוא בעל התנגדות יחסית גבוהה לקסמי הטלפון הסלולרי, אם מסיבות תרבותיות ואם מסיבות מעשיות (כיסוי גיאוגרפי מלא), ושיעור החדירה בו נמוך יחסית, בעיקר כשהוא נמדד מול אירופה, יפאן וישראל. לעומת זאת יש למחשבי כף היד פופולריות גבוהה, המאפשרת נקודת אחיזה לחברות שירותי האלחוט.
lt/pgt

ltpgt
המחשבים החדשים של פאלם מבוססים על מערכת ההפעלה Palm OS 4 - שלה יש יכולות קישור לטלפונים סלולריים, שליחת הודעות קצרות, וחיבור לאינטרנט. מחיר ה-m500 יהיה 399 דולר, והגירסה המתוחכמת יותר, m550, תעלה 449 דולר. מחירי מחשבי הפאלם הפשוטים - m100 - הוא כ-150 דולר. הדור הבא של פאלם - שיכלול תוכנות אי מייל ומסכים ברזולוציה גבוהה - ייצא לשוק ב-2002, יחד עם מערכת הפעלה חדשה שתתמוך בפונקציות וידיאו ואודיו.
ltbrgt
lt/bgtכנס האלחוט הגדול בארה"בltBgt
ביום שלישי תיפתח תערוכת האלחוט הגדולה ביותר בארה"ב, הסלולר טלקום אינדסטרי קונפרנס. בתערוכה יציגו מאות חברות, ביניהם ענקיות התעשייה מוטורולה (סימול MOT), מיקרוסופט , שוודאי תנצל את הבמה כדי לתקוע בשופר הדוט.נט, והמוני חברות סטארט אפ קטנות.
lt/pgt

ltpgt
מבקרי התערוכה ודאי יזכו לראות את היצע הדור ה-3 וה-2.5 של חברות הטכנולוגיה, אולם העניין האמיתי יהיה יכולתה של התעשייה כולה לשרוד במיתון הכלכלי המסתמן בענף ובעולם כולו.
lt/pgt

ltpgt
לאחר שנה של בזבוזים מטורפים על רשיונות להפעלת רשתות מדור שלישי ורכישות גלובליות, עומדות חברות הטלקום והסלולר בפני שוקת דולפת, אם לא שבורה. מרביתן שקועות בחובות כבדים, בשעה שההכנסות מהשירותים החדשים נראות רחוקות מאוד. פרישת שירותי ה-3G הראשונה צפויה להתרחש ביפאן עוד השנה, ובאירופה היא מתוכננת ל-2003, אולם מיטב המומחים טוענים כי יידרשו כמה שנים עד שהשירותים יהפכו לנפוצים.
lt/pgt

ltpgt
הבנקים המרכזיים הגדולים של אירופה אפילו הוציאו אזהרות מפני סכנת התמוטטות של החברות הגדולות באירופה. סגן נשיא אינטל , הנס גייר, אף הזהיר בתערוכת הסלולר הגדולה בקאן, כי התעשייה עומדת על סף פשיטת רגל.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף נקלעו יצרניות ציוד הסלולר לקשיים. היצרניות המובילות, ביניהן נוקיה (סימול NOK), אריקסון (סימול ERICY) וקואלקום (סימול QCOM) חוו האטה קשה בביקוש למוצריהן ונאלצו להיערך מחדש. מרבית יצרניות הסלולר כבר הורידו את התחזיות לשנה הנוכחית, ודיווחו על פגיעה בתוצאותיהן הפיננסיות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully