וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיזוג ענק בעולם הפרסום: אינטרפבליק תרכוש את טרו נורת קומיוניקיישן

19.3.2001 / 10:16

הרכישה תתבצע עבור 2.1 מיליארד דולר ותהפוך את אינטרפבליק לסוכנות הפרסום הגדולה בעולם

נורית שר
ltpgt
ענקית הפרסום אינטרפבליק, הנחשבת כיום לשלישית בגודלה בעולם, תרכוש את סוכנות הפרסום טרו נורת קומיוניקיישן האמריקאית בעבור 2.1 מיליארד דולר, ובכך תיצור את סוכנות הפרסום הגדולה בעולם.
lt/pgt

ltpgt
הפרסום האחרון בדבר הרכישה מסיים ככל הנראה את חרושת השמועות סביב רכישת טרו נורת קומיוניקיישן. לפני כחודש וחצי פורסם כי דווקא סוכנות הפרסום הצרפתית האבאס, נמצאת בשלבי מו"מ ראשוניים לרכישת טרו נורת קומיוניקיישן. שמועות דומות בענף נסובו סביב קבוצת הפרסום הבריטית WPP.
lt/pgt

ltpgt
מוקד המשיכה העיקרי של אינטרפבליק בטרו נורת קומיוניקיישן הוא סוכנות הפרסום הוותיקה שלה, FCB. במסגרת העסקה המוצעת תפעל FCB כסוכנות שלישית תחת מטריית אינטרפבליק, בדומה לאופן בו פועלת מקאן תחת קבוצת LOWE.
lt/pgt

ltpgt
כפי שפורסם, בשנה שעברה ספגה FCB, ובשל כך טרו נורת קומיוניקיישן כולה, מכה קשה כשאיבדה את תקציב הפרסום של ענק הרכב קרייזלר לטובת אומניקום. איבוד התקציב, המוערך ב-140 מיליון דולר ואשר הוחזק בסוכנות 26 שנה, הביא לפיטוריהם של עובדים רבים בסוכנות.
lt/pgt

ltpgt
על פי הדיווחים במסגרת העסקה מציעה אינטרפבליק 1.14 מניות עבור כל מניית טרו נורת. לפיכך מוערכת טרו נורת בשווי של 40.42 דולר למניה, מעט גבוה יותר ממחיר הסגירה של המניה ביום שישי האחרון על 39.31 דולר.
lt/pgt

ltpgt
באם יתממש המיזוג בין שתי הסוכנויות הוא עשוי לשנות את מפת הפרסום העולמית, ויהפוך את אינטרפבליק לסוכנות הפרסום הגדולה בעולם מבחינת הכנסות, ומבחינת שירותי מדיה. בין לקוחות טרו נורת קומיוניקיישן נמנים AT&T, טרופיקנה, קומפאק וסמסונג אלקטרוניקה.
lt/pgt

ltpgt
לחברה הממוזגת יהיו הכנסות של 7.2 מיליארד דולר בשנה בהתבסס על הדו"חות הכספיים לשנת 2000. נתון זה מציב את החברה החדשה לפני WPP, שהציגה הכנסות של 6.6 מיליארד דולר בשנה שעברה, ולפני קבוצת אומניקום שהציגה הכנסות של 6.15 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
אינטרפבליק קשורה לסוכנויות הפרסום מניו יורק מקאן אריקסון ו-LOWE. בארץ קשורה אינטרפבליק למשרד הפרסום מקאן קשר בראל (באמצעות מקאן אריקסון - 50%), ולמשרד הפרסום וינברג קרסו שמיר (באמצעות LOWE) . טרו נורת קומיוניקיישן מסיימת בימים אלו רכישה של 50% ממשרד הפרסום שמעוני פינקלשטיין.
lt/pgt

ltpgt
עם פרסום השמועות בדבר רכישת טרו נורת קומיוניקיישן ע"י האבאס, מסר מנכ"ל שמעוני פינקלשטיין, יהודה שמעוני, ל-TheMarker.com כי "בתיאוריה, המיזוג אינו מעניין אותנו באופן כללי, אלא שכל אפשרות של שיתוף פעולה תיבחן בנפרד אם תתאים לנו או לא. מעבר לכך, בארץ יש כבר היום מספר דוגמאות למשרדי פרסום שסוכנויות האם שלהם התמזגו והם מקיימים נציגויות נפרדות".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully