וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: מיזם ה-StarBand של גילת לוויינים עשוי להיקלע לקשיי מימון - ללא משאבים נוספים

18.3.2001 / 11:31

מורידים ההמלצה לגילת לוויינים מ"קנייה" ל"החזק"; היקף המכירות הצפוי לשנת 2001 - מסתכם ב-563 מיליון דולר

אלי דניאל
ltpgt
בית ההשקעות נשואה זנקס מוריד את המלצתו למניית גילת לוויינים מ"קנייה" ל"החזק".
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים רוברט גולדמן, קייטי רוברטסון ודניאל מירון, מבית ההשקעות נשואה זנקס מציינים כי תוצאותיה של גילת ברבעון הרביעי של שנת 2000 היו נמוכות מציפיותיהם. בעוד שבנשואה חזו לחברה הכנסות רבעונית בסך של 182 מיליון דולר, הסתכמו ההכנסות בפועל ב-174.6 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
הכנסות החברה בשנת 2000 גדלו ב-49% והסתכמו ב-504.6 מיליון דולר, בהשוואה לכ-338 מיליון דולר בתקופה המקבילה. רוב הצמיחה בהכנסות נובעת ממכירות לשוק הצרכני (בעיקר StarBand) שעמדו על כ-100 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בנשואה סבורים כי השוק התאגידי, שוק הליבה של גילת, סובל מהאטה גבוהה מהצפוי, שכן ההאטה הכלכלית גרמה ללקוחות תאגידים רבים לעכב את הזמנותיהם. האטה זו, יחד עם מחסור בהון, התאיידותו של שוק הדוט.קום והעסקים האנכיים הקשורים אליו, וצמצום ההשקעות מצד ספקי שירותים, צפויים לפגוע בצמיחתה של גילת בשנה הקרובה.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מציינים כי ההאטה באה לידי ביטוי ברור בצבר ההזמנות של גילת, העומד על מעל ל-300 מיליון דולר, מעט יותר מאשר ב-1999. להערכת כלכלני נשואה, העסקים התאגידיים של גילת יצמחו בשנה הקרובה בפחות מ-5% - לעומת תחזית קודמת של 17% - ויסתכמו ב-425 מיליון דולר. כמו כן, בנשואה מעריכים כי שעסקי הטלפוניה של גילת באזורי ספר צפויים לצמוח השנה ב15% עד 20%, ואילו עסקי ה-VAST התאגידי יצמחו בהיקף של 10% עד 15%.
ltbgt
StarBand גייסה למעלה מ-25 אלף מנויים בחודשים האחרונים
lt/bgt
באשר למכירות גילת לשוק הצרכני, הרי שמכירות אלה גדלות בקצב נמוך מהצפוי, וזאת למרות ש-StarBand גייסה למעלה מ-25 אלף מנויים בחודשים האחרונים. בנשואה מציינים כי על אף מחירו הגבוה, הביקוש לשירות זה יציב, בעיקר מצד מינויים בעלי צרכים עסקיים.
lt/pgt

ltpgt
הבעיה העיקרית של ה-StarBand היא בעיית המימון. לדעת האנליסטים, ללא משאבים נוספים, עשוי מיזם זה להתרחב באופן איטי בשל קשיי מימון. בנשואה מעריכים כי מיזם ה- StarBand יזדקק למשאבים גדולים יותר מאותם 75 מיליון דולר שגילת הסכימה להקצות (גילת הגבילה את חשיפתה למיזם ל-75 מיליון דולר). בנשואה צופים הכנסות של 138 מיליון דולר מעסקי הצרכנים והכנסות של 179 מיליון דולר בשנת 2002.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, בנשואה מציינים כי גילת תעבור ארגון מחדש ברבעון הראשון של שנת 2001, תהליך שעשוי להימשך אל הרבעון השני של השנה. תוכנית זו כוללת פיטורי עובדים, הפסקת קווי ייצור מסוימים, מעבר לאסטרטגיה סיטונית בשווקים בינ"ל, ושימוש במימון מצד גורם שלישי. לפיכך, בנשואה מעריכים כי לגילת יהיו הוצאות חד פעמיות נוספות.
lt/pgt

ltpgt
בסיכומו של דבר, בנשואה מעדכנים כלפי מטה את תחזיותיהם באשר לגילת. בשלב זה, צופים בנשואה לגילת הכנסות בשנת 2001 של 563 מיליון דולר ורווח של 0.85 דולר למניה, לעומת הערכה קודמת להכנסות בסך 675 מיליון דולר ורווח למניה של 2.62 דולר למניה. ההערכות המקדמיות לשנת 2002 הן להכנסות בהיקף של 647 מיליון דולר ורווח למניה של 1.7 דולר.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully