וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתיבים מהירים לרווח: חברת הספנות של תשובה סיימה את 2000 עם רווח נקי של 9.2 מיליון שקל

19.3.2001 / 10:37

בשבוע שעבר פירסם תשובה הצעת רכש למניות החברה, שהשיגה את הרווח הנאה ב-7 חודשי פעילות בלבד

שלומי גולובינסקי
ltpgt
בשבוע שעבר פירסם איש העסקים יצחק תשובה, ביחד עם אברהם אונגר, המחזיקים יחדיו בשליטה בחברת נתיבים אי.אס.פי הצעת רכש לקניית החזקות הציבור בחברה. תשובה רכש במהלך 1999 את השליטה בשלד הבורסאי בני כהן, יצק לתוכו פעילות בתחום הספנות, ושינה את שם החברה לנתיבים.
lt/pgt

ltpgt
תשובה ואונגר מחזיקים ביחד ב-82.6% ממניות החברה, וכדי למחוק את מניות החברה מהמסחר בבורסה, הם צריכים להגיע של 95% לפחות ממניות החברה. מכל מקום, למרות שתשובה ואונגר נדרשים להיענות של כ-71% מכלל החזקות הציבור בחברה, הרי שמחיר הצעת הרכש היה גבוה רק בכ-15% ממחירן של המניות בשוק, והוא משקף לנתיבים שווי חברה של 14.7 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
ולמה נזכרנו בזה עכשיו? מפני שהדו"חות שמפרסמת היום נתיבים נותנים הסבר מצוין מדוע ביקשו תשובה ואונגר למחוק את החברה מהמסחר בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
מסתבר שעסקי החכרת אוניות יכולים להיות רווחיים, ואפילו מאוד רווחיים. נתיבים סיימה את שנת 2000 עם רווח נקי של 9.2 מיליון שקל, מה שמוביל את החברה להיסחר במכפיל 6 ביחס לשווי החברה בהצעת הרכש. למעשה, רווחי נתיבים אמורים להיות גבוהים עוד יותר, בהתחשב בעובדה שהחברה הספיקה לפעול בשנת 2000 במשך 7 חודשים בחבד.
lt/pgt

ltpgt
הכנסות החברה בשנה החולפת (ושוב, לא מדובר על שנת פעילות מלאה) הסתכמו ב-57.4 מיליון שקל. ההכנסות האלה הניבו רווח של 24 מיליון שקל, שקוזז בעיקר בהוצאות מימון של 12.5 מיליון שקל. הוצאות המימון נובעות מההלוואות שנלקחו למימון רכישת שלושת האוניות שהחברה מחכירה. בנוסף, משכו בעלי השליטה בחברה דמי ניהול שנתיים של כ-2 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
האוניות שנתיבים מחכירה נרכשו על ידה במהלך שנת 2000 באמצעות חברות בנות. נתיבים רכשה 3 אוניות מכולה בעלות כוללת של 76 מיליון דולר. נתיבים החכירה את האוניות הללו ללקוח אחד לתקופה של 4 שנים. רכישת אוניות המכולה מומנה כאמור על ידי אשראי בנקאי, כנגד שיעבוד האוניות.
lt/pgt

ltpgt
בסוף שנת 2000 הסתכם המאזן של נתיבים ב-305 מיליון שקל, מתוכו הון עצמי בהיקף של 55 מיליון שקל. בנוסף, לחברה יתרת מזומנים בקופתה בהיקף של 11.3 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
יש לציין, כי בשבועות האחרונים נכשל תשובה בניסיון למחוק מהמסחר בבורסה את חברת דלק בינלאומי שבשליטת קבוצת דלק . זאת, למרות שבעלי ענין בחברה מחזיקים בלמעלה מ-87% מהון המניות שלה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully