וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שישה חודשי מאסר לעובד אגף המכס שהוציא במרמה החזרי מע"מ

19.3.2001 / 10:51

בועז מלין, לשעבר קצין מס במחלקת אכיפה באגף המכס ומע"מ, קיבל במרמה החזרי מע"מ בגין דו"חות תקופתיים פיקטיוויים שהגיש בסך 70 אלף שקל

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת בן-ציון ציטרין
lt/bgt
בית משפט השלום בנתניה הטיל 6 חודשי מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי וקנס של 70 אלף שקל על בועז מלין, לשעבר קצין מס במחלקת אכיפה באגף המכס ומס ערך מוסף, שקיבל במירמה החזרי מע"מ בגין דו"חות תקופתיים פיקטיוויים שהגיש בסך כולל של 70 אלף שקל.
lt/pgt

ltpgt
בית המשפט עשוי להמיר את המאסר בפועל בעבודות שירות. עונשו של שותפו לעבירה של מלין, אופיר צוברי, שעבד במשרד מע"מ בקבלת קהל, כבר נגזר - ארבעה חודשי עבודות שירות.
lt/pgt

ltpgt
מלין הורשע, על פי הודאתו, במסגרת עסקת טיעון בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, זיוף, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, הפרת אמונים ואף הדחת עד בחקירה.
lt/pgt

ltpgt
מלין, שעבד באגף בין 92' ל-96', קשר קשר עם חברו צברי, מי שהיה ממונה על פניות הציבור לרישום כ"עוסק מורשה". השניים קשרו קשר, לפיו צוברי יפתח תיקים לאנשים הנחזים להיות עוסקים מורשים, הזכאים כביכול להחזר מע"מ.
lt/pgt

ltpgt
מלין פנה לארבעה אנשים שונים והם הסכימו לקבל לחשבונות הבנק שלהם החזרי מע"מ תוך התחייבות להעביר אליו את המזומן. צוברי גרם להנפקת פנקסי דו"חות תקופתיים לעוסקים פיקטיביים אלה, ומלין זייף את הדו"חות.
lt/pgt

ltpgt
בין יוני לאוגוסט 96' הגיש מלין בעצמו את הדו"חות המזוייפים בסניפי הבנקים, תוך שהוא וצוברי יודעים כי הינם מזוייפים. אחרי שהעוסקים הפיקטיוויים קיבלו את ההחזרים לחשבונות הבנק שלהם, הם העבירו אותם למלין (ת.פ. 00038/98) .
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully