וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הותרה הגשת תביעה בסך 10 מיליון שקל נגד המנהל המיוחד לשעבר של תשלובת פיקנטי

19.3.2001 / 10:49

התביעה היא נגד עו"ד אליעזר וולובסקי, המנהל המיוחד לשעבר של החברות, בגין נזקים שגרם להן, לכאורה, בסכום של 10 מיליון שקל

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת בן-ציון ציטרין
lt/bgt
בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר אתמול לעו"ד איתן ארז, מפרק קבוצת חברות השיווק של תשלובת פיקנטי, להגיש תביעה נגד עו"ד אליעזר וולובסקי, המנהל המיוחד לשעבר של החברות, בגין נזקים שגרם להן, לכאורה, בסכום של 10 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
השופטת ורדה אלשיך קבעה בהחלטתה כי "הבקשה, על פניה, מותירה בהחלט מקום לתהייה אם פעולותיו של המשיב (וולובסקי) הגיעו כדי רשלנות. האם יש ממש בטענות לקנוניה עם חברת אסם? האם באמת פעל תוך כדי גרימת נזק בכל הקשור לחברות, לרבות הנושים? רק בשל אלה אין מקום לקבל את בקשת המשיב ולדחות את הבקשה על הסף".
lt/pgt

ltpgt
וולובסקי מונה בסוף אוקטובר 97' למפרק שש חברות השיווק של תשלובת פיקנטי, ובינואר 99' מונה על ידי בית המשפט למנהל מיוחד של החברות שבפירוק. ביולי 99' ביקש, שלא כמקובל, להשתחרר מהתפקיד.
lt/pgt

ltpgt
עו"ד ארז, שהחליף אותו בתפקיד, טען בבקשה שהוגשה באוקטובר 2000, בין היתר, כי וולובסקי נטש ציוד רב של חברות השיווק במפעליהן בקרית גת, בראשון לציון ובעמק חפר, וכי שווי הציוד שננטש היה מיליוני שקלים.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, טען ארז, מכר וולובסקי את הציוד במחירי הפסד, לא נקט בפעולות לגביית מיליוני שקלים שהגיעו לחברות שבפירוק, ולא ניהל כראוי משא ומתן עם חברת הביטוח הפניקס הישראלי לשם קבלת פיצויים בעקבות שריפה במפעלי פיקנטי בראשון לציון, שהתרחשה בספטמבר 97'.
lt/pgt

ltpgt
בבקשה שהגיש לבית המשפט רמז ארז על קשרים, כביכול, בין וולובסקי לתשלובת אסם, אחת מנושי פיקנטי, שלטענת בעליו, משה בדש, פעלה נגדו בשל עוינות ותחרות.
lt/pgt

ltpgt
עו"ד וולובסקי טען בבית המשפט כי פעל כדין, וכי לא פעל בניגוד למתחייב מתפקידו בחברות.
lt/pgt

ltpgt
עו"ד ארז צירף לבקשתו את עמדת כונס הנכסים הראשי (כנ"ר) והבנק הבינלאומי, שתמכו בתביעתו.
lt/pgt

ltpgt
השופטת אלשיך קובעת בהחלטתה כי "אין בהיתר זה, הניתן למבקש (ארז) כדי אמירה או אפילו חצי אמירה לגבי סיכויי התביעה". לדעתה, רק בדרך זו יוכל וולובסקי לקבל הזדמנות למגר את הטענות שהועלו נגדו.
lt/pgt

ltpgt
היא קובעת עוד כי למנהל מיוחד, גם אם לשעבר, אין כל חסינות מתביעה. היות שעל פניה, התביעה אינה נראית מופרכת, התירה השופטת אלשיך את הגשתה (בש"א 26776/00) .
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully