וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתגברת תופעת העסקת נשים בחופשת לידה בחברות היי-טק - בניגוד לחוק

19.3.2001 / 11:00

המעסיקים מציעים לנשים הטבות ומתעלמים מהחוק האוסר העסקת נשים בחופשת לידה; הפרת החוק עלולה לגרור קנס ומאסר של חודש הן על חברי הנהלה והן על המעסיק

עינב בן יהודה
ltpgt
יותר ויותר מעסיקים בתחומי ההיי-טק מציעים לנשים המועסקות אצלם, לעבוד בזמן חופשת לידה. כך אומרת עו"ד הילה פורת, מנהלת שירות WORKPHONE, מרכז מידע בדיני עבודה ושכר בחברת HPS.
lt/pgt

ltpgt
מעסיקים שתנאי השוק והתחרותיות לא מאפשרים להם לאבד זמן ולהמתין עד לתום 84 הימים המוקצים לחופשת לידה, מציעים לנשים בתקופה זו הטבות הכוללות הכפלת ושילוש המשכורת, טיסות לחו"ל ובונוסים כספיים תמורת עבודה מהבית או במשרדי החברה. התגמול ניתן אחרי או לפני חופשת הלידה, ע"י המעסיק.

"התחלנו להיחשף בחודש וחצי האחרונים לפניות רבות בנושא מצד מעסיקים בעקבות הצמצום במצבת כוח האדם בכל חברה. אם בשנים הטובות מצבת כוח האדם היתה גבוהה באופן שאיפשר תחליף לכל היעדרות של כל עובדת, כיום כל עובד יקר לאין שיעור עבור מעסיקו, בייחוד לאור תנאי המשק והמשקיעים התובעניים", אומרת פורת.
lt/pgt

ltpgt
לדבריה של עו"ד פורת, המעסיקים לא מודעים להגבלות של חוק עבודת נשים בכל הנוגע להעסקת עובדת בתקופת חופשת לידה. החוק אוסר העסקת נשים בעת חופשת הלידה, והעונש על הפרת החוק כולל הטלת קנס, מאסר בן חודש ימים או שני העונשים גם יחד - הן על חברי הנהלה והן על המעסיק כאחד.
lt/pgt

ltpgt
פורת מוסיפה כי ניתן להעסיק אשה בזמן חופשת הלידה אם בעלה ממלא את מקומה. החוק מתיר לבעל להחליף את אשתו בחלק מחופשת הלידה בהתקיים התנאים הבאים: שולמו בעד האם וגם בעד בן זוגה, כל אחד בנפרד, דמי ביטוח כשכירים או כעצמאים בעד 10 חודשים מתוך 14 חודשים או בעד 15 חודשים מתוך 22 החודשים שקדמו ליום הפסקת העבודה של האם; חלפו לפחות 6 שבועות מיום הלידה והאם הסכימה בכתב לוותר על החלק היחסי של דמי הלידה שנותרו לזכותה; בן הזוג הפסיק את עבודתו לרגל חופשת הלידה לפחות ל-21 יום.
lt/pgt

ltpgt
חברת HPS, מקבוצת קו מנחה, עוסקת בפיתוח ומתן שירותי מידע עסקי בתחומי מיסוי, משפט, עבודה ושכר עבור רואי חשבון, יועצי מס, חשבים ומנהלי כספים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully