וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גמול סהר: שופרסל ורבוע כחול נהנות מהחולשה של קלאב מארקט

19.3.2001 / 11:15

הכלכלנים מותירים המלצת "קנייה" למניית שופרסל, ומורידים את ההמלצות לרבוע כחול ישראל ל"צבור" ולרבוע נכסים ל"החזק"

ליאור כגן
ltpgt
לאחר פרסום הדו"חות הכספיים של שתי החברות הגדולות בענף המסחר הקמעוני, מעדכנים היום כלכלני גמול סהר את ההמלצות לחברות הפועלות בענף. הכלכלנים מותירים את המלצת ה"קנייה" למניית שופרסל , ונוקבים במחיר יעד של 18 שקל, הגבוה בכ-24% ממחיר המניה בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
לעומת זאת, מורידים בגמול סהר את המלצת ה"קנייה" למניית רבוע נכסים מ"צבור" ל"החזק", ונוקבים במחיר יעד של 58 שקל לעומת מחיר של 57 שקל בו נסחרת המניה בבורסה. בנוסף, מורידים הכלכלנים את ההמלצה למניית ריבוע כחול ישראל מ"קניה" ל"צבור" ומציבים מחיר יעד של 62 שקל, לעומת מחיר של כ-55 שקל בו נסחרת המניה בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים דורון צור ודודו יוגב כותבים בהמלצתם כי תוצאות השופרסל היו טובות מהציפיות, והחברה ממשיכה להציג צמיחה מהירה בהכנסות כתוצאה מפתיחת סניפים חדשים, תוך שיפור בשולי הרווח.
lt/pgt

ltpgt
צור ויוגב סבורים כי ענף המסחר הקמעוני עומד בפני שינוי בדינמיקה התחרותית, לטובת שתי הרשתות הגדולות והחזקות. לדבריהם, החברה שמדורגת מספר שלוש בענף, רשת הקלאב מארקט (שנוצרה ממיזוג קו אופ צפון, היפרשוק וגרינברג), נחלשת באופן בולט.
lt/pgt

ltpgt
להערכת צור ויוגב היחלשותה של קלאב מארקט, שבאה לידי ביטוי גם באיבוד נתח שוק, תרמה לחלקה של שופרסל בענף שעלה מ-39.6% ל-41.1%, בעוד שנתח השוק של הרבוע הכחול נותר יציב.
lt/pgt

ltpgt
לדברי הכלכלנים, השקעה במניות של ענף בו מספר השחקנים יורד היא טובה, אם בוחרים את החברות הנכונות. לדבריהם, הפער בכוחן של שופרסל ורבוע הכחול גדל ובולט על פני זמן יחסית לקלאב מארקט.
lt/pgt

ltpgt
צור ויוגב מציינים כי תוצאות רבוע כחול ישראל תאמו את התחזיות המוקדמות, ואילו תוצאותיה של רבוע כחול נכסים היו מעט מתחתיהן (הרווח היה נמוך בכ-5 מיליון שקל מהתחזיות).
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully