וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השר וילנאי: "הזיופים הפכו למכת מדינה - חייבים להתאים את החקיקה לחומרת המצב"

19.3.2001 / 13:50

היום התקיימה בכנסת תערוכה שהציגה זיופים ונערך דיון מיוחד בוועדת המשנה לתעשייה, מסחר והיי-טק בנושא

שירות TheMarker.com
ltpgt
שר המדע, התרבות והספורט, מתן וילנאי, אמר היום כי הזיופים הפכו למכת מדינה הפוגעת בצורה קשה ביצירה הישראלית המקורית ומאיימת על פרנסת האומנים היוצרים בישראל, וכי הכנסת חייבת להתאים את החקיקה למצב ולהחמיר באופן משמעותי את הענישה.
lt/pgt

ltpgt
כחבר ועדת השרים לחקיקה, הודיע וילנאי על תמיכתו העקרונית בהצעת החוק של ח"כ נחום לנגנטל, המבקשת להחמיר את הענישה לפוגעים בזכויות מבצעים. השר הציע שהממשלה תתמוך בהעברתה של הצעת החוק לדיון בוועדת הכנסת המתאימה לליבון מידת הענישה המתאימה על פי סוגי העבירות.
lt/pgt

ltpgt
היום התקיימה בכנסת תערוכה שהציגה זיופים ונערך דיון מיוחד בוועדת המשנה לתעשייה, מסחר והיי-טק בנושא. וילנאי קרא למשרדי הממשלה העוסקים באכיפה ובטיפול בענישה כלפי זייפנים - המשרד לבטחון פנים ומשרד המשפטים - לנקוט יד קשה שתביא להרתעה.
lt/pgt

ltpgt
וילנאי ציין כי במדינות שונות במערב יש מודעות רבה לשאלת זכויות היוצרים והקפדה רבה על אכיפת החוקים הנוגעים לה, ומדינת ישראל חייבת לדמות לאותן מדינות בטיפול בנושא, ולא למדינות העולם השלישי. לדבריו, המציאות מחייבת התאמת החקיקה לעומק הבעיה וקביעת סטנדרטים ונורמות ראויות למדינה שמכבדת את אומניה ויוצריה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully