וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פסק דין תקדימי לחוק עידוד המגזר העסקי: 24 חודשי תשלום התמריץ בגין קליטת עובד ייספרו מיום קבלת התמריץ לראשונה

19.3.2001 / 14:19

שופט ביהמ"ש השלום בתל אביב, ד"ר קובי ורדי, דחה את עמדת המדינה כי יש להתחיל ולספור התקופה מיום קבלת העובד לעבודה

אמיר הלמר
ltpgt
שופט ביהמ"ש השלום בתל אביב, ד"ר קובי ורדי, נתן בשבוע שעבר פסק דין תקדימי בעניין חוק עידוד למגזר העסקי (קליטת עובדים) במסגרת תביעתם של איילון ייצור שלטים ותערוכות וחברת ברנד תעשיות כנגד המוסד לביטוח לאומי, המופקד על תשלום התמריץ לחברות בגין קליטת עובדים נוספים בהתאם לחוק.
lt/pgt

ltpgt
החוק מאפשר למעבידים במגזר העסקי לקבל תמריץ מקופת הביטוח הלאומי על כל עובד שהעסיקו, מעבר למספר העובדים שהועסקו באותו מפעל בעבר. החוק נועד למעשה להילחם באבטלה ולהפנות עובדים למגזר היצרני.
lt/pgt

ltpgt
עפ"י החוק, המעסיק זכאי לתמריץ בגובה שליש מהשכר החודשי ששולם לעובד בשנתו הראשונה למשך 24 חודשים. עובד שהסתיימו לגביו 24 חודשי תמריץ, לא יכול המעביד להמשיך ולקבל כספים בגין עובד זה.

השאלה שהתעוררה היא ממתי יש למנות את תקופת 24 החודשים הללו?

התובעים טענו באמצעות עוה"ד ראובן רייף ועומרי קאופמן ממשרד גולדפרב לוי ערן ושות', כי יש למנות את 24 החודשים מיום קבלת התמריץ הכספי בגין אותו עובד. לעומתם טען המוסד לביטוח לאומי כי יש למנות את התקופה מיום קבלתו של העובד לעבודה.
lt/pgt

ltpgt
השופט ורדי קבע בעניין זה כי לשון הסעיף ברורה וחד משמעית והפרשנות היחידה שלו היא כי יש למנות את התקופת 24 החודשים מיום קבלת התמריץ לראשונה. בכך קיבל את עמדתן של התובעות. (הפ'176730)
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully