וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם בבנק איגוד חותכים את אודיוקודס; מעריכים כי תסבול מחולשת שוק הטלקום עד סוף השנה לפחות

19.3.2001 / 19:45

מורידים את מחיר היעד למניה מ-24.5 ד' ל-12 ד'; "בשנת 2002 החברה תחזור לצמיחה שנתית של 50%-40%, אך תרשום ירידה של 40% ברבעון הראשון של 2001 בהשוואה לרבעון הקודם"

גתית פנקס
ltpgt
הדו"חות של בתי ההשקעות המכסים את חברת אודיוקודס ממשיכים לזרום לאחר אזהרת הרווח הנוספת (השנייה בתוך חודשיים) שפירסמה החברה בשבוע שעבר. היום פירסמה מחלקת ניירות ערך של בנק אגוד דו"ח על החברה בו היא חותכת את מחיר היעד למניה מ-24.5 דולר ל-12 דולר - גבוה ב-50% ממחיר המניה היום.
lt/pgt

ltpgt
"החולשה המתמשכת בענף הטלקום בעולם הביאה לפגיעה קשה יותר ממה שצפינו אנו וממה שצפתה הנהלת החברה ברבעון הראשון השנה", אומרים האנליסטים אמיר חייק וברנרד מנור, ומוסיפים כי חולשה זו גם צפויה לפגוע בתוצאותיה של החברה בשלושת הרבעונים הבאים.
lt/pgt

ltpgt
לדבריהם, משבר הטלקום מביא לעיכוב, הקטנה וביטול הזמנות מהחברה, לעתים בהתראה קצרה, וכפועל יוצא מכך, מגביל את ציפיותיה של אודיוקודס באשר להיקף ההזמנות ברבעונים הבאים. על כן, הם מעריכים כי משבר זה ייתן אותותיו בצורת צמיחה נמוכה וירידה ברווחיות גם במחצית השנייה של השנה.
ltbgt
ב-2002 החברה תשוב לצמוח בקצב של 50%-40% בשנה
lt/bgt
בבנק אגוד אומרים כי רק בתקופה האחרונה התבהר עומק המשבר בו מצויות יצרניות ציוד הטלקום (כסיסקו, לוסנט, קלארנט ואלקטל), שהן לקוחות גדולים של החברה.
lt/pgt

ltpgt
למעשה, מה שגורם לחולשה בשוק זה הוא צמצום ההשקעות של חברות הטלפוניה בתשתית טלפוניה חדשה (המתבססת על העברת קול על רשות אינטרנט) - מה שמביא, כמובן, גם לצמצום הזמנותיהן מיצרניות ציוד טלפוניה מתקדם, שהן לקוחותיה של אודיוקודס. האחרונה, נמצאת בסוף שרשרת המזון.
lt/pgt

ltpgt
"בשנים 2002 והלאה תחזור החברה לקצב צמיחה שנתית מואץ של 50%-40%", אומר צמד האנליסטים. אך עוד לפני כן, היא תרשום ברבעון הקרוב ירידה של כ-40% בהכנסות לעומת הרבעון הרביעי של 2000. לאחר מכן, הם מעריכים כי היא תצמח ברבעון השני ב-7% בשורה העליונה של תוצאותיה הכספיות, ובשני הרבעונים הנותרים תצמח ב-12% כל אחד.
lt/pgt

ltpgt
אך החברה לא אמורה לסבול רק מהחולשה הכוללת בשוק הטלקום, אלא גם מהחרפת התחרות בענף, בעיקר מצד חברת נטורל מיקרוסיסטמס (סימול NMSS). זו, להערכת האנליסטים, צפויה ללחוץ את מחירי המכירה של החברה במאמץ לזכות בחוזים חדשים. תוצאות החרפת התחרות יבואו לידי ביטוי כנראה כבר ברבעון הראשון 2001.
lt/pgt

ltpgt
אודיוקודס מפתחת מוצרים וטכנולוגיות המאפשרים תקשורת קול ופקס על גבי רשתות תקשורת נתונים פרטיות וברשתות IP קווי התקשורת הקיימים באינטרנט. כעת, בעקבות פרסום אזהרת הרווח לרבעון ראשון של השנה והפחתת הערכות בנק אגוד לגבי שיעור צמיחת החברה בשנה הקרובה, מעריכים האנליסטים את שווי החברה ב-507 מיליון דולר, לעומת מיליארד דולר בהערכתם הקודמת. שווי השוק של החברה היום הוא כ-345 מיליון דולר.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully