וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתפרון תופרים עסקה חדשה: מיזם לייצור הלבשה תחתונה במדגסקר במיליון דולר

18.3.2001 / 12:02

להערכת החברה יחל הייצור במפעל לקראת סוף הרבעון השני של השנה; כושר הייצור שלו יגיע לכ-18 מיליון דולר בשנה

גולן פרידנפלד
ltpgt
חברת תפרון , הנסחרת בבורסת ניו יורק, חתמה על מכתב כוונות להקמת שותפות לייצור מוצרי החברה במדגסקר. יו"ר תפרון, זיגי רבינוביץ, מסר ביום חמישי האחרון כי עלויות כוח האדם במדגסקר נמוכות משמעותית מאשר בישראל, ארצות הברית ואפילו מהעלויות בירדן, שם מייצרת החברה כיום חלק ממוצריה.
lt/pgt

ltpgt
היקף ההשקעה של תפרון במפעל הוא כמיליון דולר וכושר הייצור של המפעל הוא כ-18 מיליון דולר בשנה. בכוונת תפרון להגדיל את כושר הייצור במפעל והדבר יבוא לידי ביטוי לקראת סוף שנת 2001.

להערכת החברה, יחל הייצור במפעל לקראת סוף הרבעון השני של השנה.

מדגסקר חתמה לאחרונה על הסכמים המעניקים לה מעמד מועדף (אזור סחר חופשי) מול אירופה וארצות הברית יחדיו, כפי שיש היום למדינת ישראל. הכוונה לייצר במפעל במדגסקר בעיקר חזיות.
lt/pgt

ltpgt
תפרון מכרה ברבעון האחרון של שנת 2000 בהיקף של 49 מיליון דולר, מחזור שהיה נמוך מהתחזיות שפירסמה חברת הטקסטיל בעבר ועמדו על כ-60 מיליון דולר ברבעון.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, הודיעה החברה כי היא מוחקת מלאים כך שגם שורת הרווח הנקי שלה נפגעה והיא רשמה הפסד של 0.76 דולרים למניה. ההערכות בחברה הן שהיא תסיים את הרבעון הראשון של שנת 2001 עם מחזור מכירות של 40 מיליון דולר והפסד של 0.42-0.38 דולרים למניה.
lt/pgt

ltpgt
לאחרונה הורידה חברת מעלות את הדירוג לתפרון ל-BBpi לאחר פרסום דו"חותיה של החברה לרבעון השלישי של 2000. במעלות נמסר כי ישנם גורמים המשקפים גידול בסיכון העסקי והפיננסי של החברה: ירידות בהכנסות החברה, גמישות תפעולית נמוכה המתבטאת במבנה ההוצאות, ופגיעה בשיעורי הרווחיות של החברה. יש לציין כי דירוג זה נעשה במסגרת הדירוג היזום שנעשה ללא שיתוף פעולה מצד החברה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully