וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דויטשה בנק: קיים סיכוי קטן ביותר שמרקורי לא תעמוד בתחזיות ברבעון הראשון

19.3.2001 / 21:51

בבית ההשקעות מעריכים כי השוק לא יתאושש בתקופה הקרובה; מורידים את ההמלצה למרקורי מ"קנייה חזקה" ל"קנייה"; לדבריהם, צפויה תקופה נוספת של אזהרות רווח באפריל

גתית פנקס
ltpgt
"אנחנו לא מצפים לראות בתקופה הקרובה התאוששות מכיוון תקציבי ה-IT של החברות השונות", כך אומרים בבית ההשקעות דויטשה בנק (אלכס בראון) בדו"ח על חברות המספקות תוכנה לארגונים גדולים, בו הם גם מורידים את הדירוג למניית מרקורי 10003222-MRQ הישראלית מ"קנייה חזקה" ל"קנייה".
lt/pgt

ltpgt
למעשה, האנליסטים גיי'מס מור ושייהון קונג אומרים כי ישנן כבר ספקיות תוכנה שהתריאו מפני תוצאות חלשות ברבעון הראשון של השנה, דוגמת חברת אורקל , וכי רבים הסיכויים לאזהרות נוספות מפני שיעור צמיחה נמוך מהצפוי גם מכיוון חברות אחרות, ובעיקר בשבוע הראשון של אפריל 2001.
lt/pgt

ltpgt
החברות שנמצאות בקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר, לדברי האנליסטים, הן אלו המתאפיינות במחזור מכירות ארוך ושהעסקות שלהן נחשבות לגדולות. בבית ההשקעות מאמינים כי רק באפריל, לאחר סבב שלם של אזהרות רווח ודו"חות מאכזבים, ניתן יהיה להבין את העוצמה של הפגיעה בסקטור. "נראה כי האימפקט יהיה אף חמור יותר מזה שנרשם בפברואר, לאחר אזהרת הרווח של אורקל", הם אומרים.
ltbrgt
lt/bgtאריבה, קומרס וואן ו-i2 טכנולוגיות צפויות לפספס התחזיות ltbgt
מבין רשימת החברות הנכללות בדו"ח החדש מציינים האנליסטים כי אריבה (סימול ARBA) , קומרס וואן (סימול CMRC) ו-i2 טכנולוגיות (סימול ITWO) צפויות לפספס את התחזיות לרבעון הראשון, וייתכן שאף ינמיכו את תחזיותיהן להמשך.
lt/pgt

ltpgt
לגבי מרקורי, מעריכים האנליסטים כי החברה נמצאת בקטגוריה אחרת לחלוטין וכי היא אינה סובלת מסיכון עסקי גבוה. אז מדוע, אם כך, הורדת ההמלצה? בדויטשה בנק מסבירים כי אומנם הרבעון הראשון של 2001 נראה כיציב עבור החברה, כלומר - בהתאם לתחזיות, אולם ההמשך לוט בערפל, וברור כי היא תיפגע בצורה זו או אחרת מחולשת הסקטור כולו.
lt/pgt

ltpgt
"איזה הבדל עושה רבעון אחד", אומרים האנליסטים. "תוצאות הרבעון הרביעי היו נראות טובות עבור החברות בתחום, שעה שהיתה הפתעה לטובה בשיעור ממוצע של 14% בהכנסות מרישוי, הפתעה ממוצעת של 10% בהכנסות מתוכנה ותשואת יתר של 15% ברווח למניה", הם מפרטים. בנוסף, ההערכות ל-2001 עברו אז עדכון כלפי מעלה - של 5% בהכנסות ושל 8% ברווחים.
ltbrgt
lt/bgtלאחר שהמכפילים יירדו - המניות יפסיקו לחוות לחץltbgt
אך השאר היסטוריה: כבר בתחילת השנה המספרים החלו להידרדר, ובצורה ספציפית יותר - מאז תחילת מארס החברות שסוגרות סופית את הרבעון הראשון של השנה בפברואר התחילו להזהיר (וביניהן אורקל).

אך גם בנקודה זו למרקורי יתרון: הכנסותיה מצטברות בעיקר מעסקות קטנות יותר, והיא מתבססת על מודלים כלכליים שמרניים יותר. בנוסף לכך, הרבעון שלה אינו Back-end, קרי: היא אינה סוגרת את רוב ההכנסות מהרבעון בסופו, כך שבשלב זה של הרבעון יש לה מושג די מגובש על איך הוא ייראה.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מעריכים כי מרקורי תדווח על הכנסות של 89.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2001 ועל רווח של 17 סנט למניה. עם זאת, ושלא כנהוג אצל החברה ברבעונים האחרונים, התחזיות להמשך הדרך לא יעודכנו הפעם כלפי מעלה, ונראה כי החברה עשויה אף לא לצמוח כלל ברבעון השני.
lt/pgt

ltpgt
אגב, מרקורי אינה לבד. חברות נוספות שאותן דירג עד כה בית ההשקעות כ"קנייה חזקה", וביניהן Extensity ו-WebEx, "זוכות" כעת להמלצת "קנייה". "רק לאחר שהמכפילים יירדו לרמות נורמליות, המניות של החברות הללו יפסיקו לחוות לחץ", אומרים בבית ההשקעות. מכפיל הרווח של מרקורי היום הוא 52.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully