וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: התעוררות בתום המסחר; רמבוס קפצה ב-20%

19.3.2001 / 23:55

אינטל בלטה בירידה של 2.9% בעקבות תחזית שלילית של האנליסט אשוק קומר מפייפר ג'פרי; לוסנט זינקה ב-20%

גיא צ'אק
ltpgt
המסחר בוול סטריט עבר לעליות חדות לקראת הסגירה, שכן בקרב המשקיעים גברו ההערכות שהריבית תרד מחר במחצית האחוז או אפילו ב-0.75%. על אף אזהרות הרווח והורדת תחזיות רשמו מניות הטכנולוגיה עליות, בהובלת רמבוס (סימול RMBS), שזינקה ב-20.5% בעקבות המלצה חיובית מג'יי.פי מורגן. הנאסד"ק נסגר בעלייה של 3.2%, והדאו ג'ונס התרומם ב-1.4% .
lt/pgt

ltpgt
שבוע המסחר נפתח באזהרות רווח בהמשך לירידות החדות של השבוע האחרון. קורנינג (סימול GLW), יצרנית הסיבים האופטיים, פירסמה אזהרת רווח לשנת 2001. החברה הודיעה כי היא מצפה לרווח של 1.30-1.20 דולרים למניה, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 1.43-1.40 דולרים. על אף האזהרה נסגרה המניה בעלייה של 8.7%.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית ציוד האופטיקה לרשתות JDS יוניפייז (סימול JDSU) עלתה ב-10% ואילו אינטל 10003622-MRQ איבדה 2.9%. האנליסט אשוק קומר מבנק ההשקעות פייפר ג'פרי העריך היום כי במידה שתימשך ההאטה במשק האמריקאי במחצית השנייה של שנת 2001, מחירי המניות של אינטל וחברות טכנולוגיה נוספות יגיעו אל מתחת ל-20 דולר. כיום מגיע מחיר מניית אינטל ל-25 דולר. קומר עצמו אינו צופה התאוששות במחצית השנייה של 2001.
lt/pgt

ltpgt
לוסנט , לעומת זאת, קפצה ב-20%, לאחר שהודיעה היום על חוזה לשלוש שנים בשווי של 5 מיליארד דולר, לפיו תספק לורייזון וויירלס (סימול VZ) ציוד המיועד להגדלת נפח הרשת של ורייזון, חברת האלחוט הגדולה ביותר בארה"ב. יצרנית השבבים רמבוס (סימול RMBS) זינקה גם היא ב-20.5%, לאחר שקיבלה המלצה חיובית מבנק ההשקעות ג'יי.פי מורגן.
lt/pgt

ltpgt
חברות ה-B2B המובילות, i2 (סימול ITWO) ואריבה (סימול ARBA) פירקו את השותפות ביניהן במהלך שהיה צפוי מזה כמה חודשים. i2 רכשה את חברת התוכנה Rightworks, אשר תוכל להשלים את היצע התוכנה שאריבה סיפקה לה עד כה. i2 עלתה ב-8%, ואריבה הוסיפה 12.3%.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית מחשבי כף היד האנדספרינג (סימול HAND) עלתה ב-3.7% על אף הורדת הדירוג של אנליסטים מבנקורפ. פאלם (סימול PALM) עלתה ב-5.5%, לאחר שהודיעה כי תציג היום את הדור החדש של מחשבי כף היד מתוצרתה.
lt/pgt

ltpgt
בית ההשקעות ליהמן ברדרס העלה את המלצתו ל-3 בתי השקעות מובילים. האנליסט מארק קונסטנט העלה את המלצתו למניות מריל לינץ' (סימול MER) ל"קנייה חזקה", וגולדמן סאקס (סימול GS) ומורגן סטנלי (סימול MWD) הועלו לדרגת "קנייה".
lt/pgt

ltpgt
לאור חדשות אלה ולקראת הורדת הריבית הצפויה מחר עלו מניות בתי ההשקעות, שאמורים לדווח על תוצאותיהם השבוע. מניית מריל לינץ' רשמה עלייה של 6.8%, גולדמן סאקס עלתה ב-4% ומורגן סטנלי הוסיפה 5%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully