וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מו"מ למכירת מחקר אלגוריתמים לפי שווי של 30-20 מיליון ד' בלבד

20.3.2001 / 7:43

חברת סיילינק האמריקאית, שנקלעה למצוקת מזומנים, מוכרת את חלקה במחקר אלגוריתמים; לפני 3 שנים רכשה אותה לפי שווי של 83 מיליון דולר

הארץ
ltpgt
מאת סמי פרץ
lt/pgt

ltpgt
חברת סיילינק (Cylink) האמריקאית, שנקלעה למצוקת מזומנים, מנהלת מו"מ מתקדם למכירת אחזקותיה בחברת מחקר אלגוריתמים הישראלית. סיילינק רכשה את מחקר אלגוריתמים לפני 3 שנים, לפי שווי של 83 מיליון דולר, בעסקת מזומן ומניות. מנהל יחסי הציבור של סיילינק בסנטה קלרה, קליפורניה, סירב להתייחס אתמול לידיעה.
lt/pgt

ltpgt
מקורות המעורים בפרטי המו"מ טוענים כי בשל מצוקת המזומנים בסיילינק, היא צפויה למכור את אחזקותיה במחקר אלגורתימים לפי שווי של 30-20 מיליון דולר בלבד. השווי הנמוך משקף גם את מצבה של מחקר אלגוריתמים, שלא הצליחה להציג רווחים ב-3 השנים האחרונות.
lt/pgt

ltpgt
בשבועות האחרונים נפוצו שמועות בקרב לקוחותיה של מחקר אלגוריתמים, לפיהן החברה עלולה להיסגר. ואולם, גורמים הקשורים לחברה טוענים כי מדובר בשמועות שווא וכי לרשות החברה עומדת קופת מזומנים של 15 מיליון דולר, המספיקים לה עד שיימצא לה קונה.
מחקר אלגוריתמים עוסקת בפיתוח ובשיווק של מוצרי תוכנה וחומרה לאבטחת מידע לשוק הפיננסי באירופה, במזרח אסיה ובישראל. החברה נוסדה ב-85', על ידי עמוס פיאט, יוסי טולפן ויוסי כהן. ב-96' רכש קונצרן כור 25% מהון החברה.
lt/pgt

ltpgt
סיילינק היא אחת החברות הגדולות בארה"ב בתחום מוצרי האבטחה לתקשורת. בזמנו הוסברה מכירת השליטה במחקר אלגוריתמים לסיילינק בצורך של החברה הישראלית לחדור לשוק האמריקאי במהירות. עם זאת, גורמים המעורים בעסקי החברה טוענים כיום כי שיתוף הפעולה לא עלה יפה. פעילות שתי החברות היתה אמנם באותו תחום, אך ההבדל ביניהן היה משמעותי, שכן מחקר אלגוריתמים מנהלת פרויקטים רחבים, ואילו סיילינק פותרת בעיות נקודתיות.
lt/pgt

ltpgt
מחזור המכירות של מחקר אלגורתימים הסתכם ב-2000 ב-12 מיליון דולר, מתוכם רק 1.5 מיליון דולר לשוק האמריקאי. "אין ספק שהמיזוג הזה היה כישלון חרוץ" אמר גורם שהיה מעורב במיזוג.
lt/pgt

ltpgt
הגורמים טוענים כי מחקר אלגוריתמים נקלעה לקשיים ולבעיות ארגוניות בעקבות פרישת המנכ"ל, יוסי כהן, בנובמבר 2000. אחריו מונה הוגו גולדמן למנכ"ל, וחודשיים לאחר מכן הוא פוטר. כיום עומד בראש החברה גדי אהרוני, שכיהן כמנהל הפיתוח.
lt/pgt

ltpgt
הגורמים טוענים כי מחקר אלגוריתמים נקלעה למשבר לאחר פרישת כהן, בין השאר בעקבות פיטורי אנשי מכירות בסינגפור, שהשפיעו באופן מיידי על צבר ההזמנות של החברה. בעקבות השמועות שנפוצו על אפשרות סגירת החברה, הביעו כמה גורמים התעניינות ברכישת החברה. בין השאר, על רקע הצורך באנשי פיתוח בתחומים שבהם עוסקת מחקר אלגוריתמים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully