וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחלוקת בין החברה הציבורית רבוע כחול לוועד בקו-אופ על מסקנות דו"ח אינדיג

20.3.2001 / 8:22


ltpgt
החברה הציבורית רבוע כחול ישראל דבקה בתגובתה המקורית, התוקפת את מסקנות החוקר המיוחד עו"ד חיים אינדיג, בעניין הקצאת אופציות לבכירים בעת הנפקת החברה בניו יורק בקיץ 96'. זאת, בניגוד לוועד הממונה של האגודה הצרכנית שיתופית קו-אופ הרבוע הכחול (החברה האם של החברה הציבורית), שמאמץ את המסקנות.
lt/pgt

ltpgt
הוועד הממונה הודיע בשבוע שעבר לרשם האגודות השיתופיות, כי הוא מאמץ את מסקנות דו"ח אינדיג, וזאת בניגוד להודעה קודמת של האגודה מימי כהונתו של יו"ר המזכירות, בני גאון, שדחתה את הדו"ח. במכתב שהפנה משרד עורכי הדין של החברה הציבורית לרשם האגודות השיתופיות ב-4 במארס, כתב בא כוח החברה, עו"ד איתן גרינברג, בהתייחסו לתגובה החדשה של הוועד, כי "החברה סבורה שהכנת התגובה היא תהליך פנימי של הוועד הממונה, שאינו דורש את התייחסותה של החברה".
lt/pgt

ltpgt
הדו"ח ממליץ לרשם לפעול להשבת הכספים שקיבלה קבוצת בכירים באגודה ובחברה, מכולם או מחלקם. 15 בכירים בראשות בני גאון, שלא היה עובד החברה, נהנו בשעתו מאופציות שמומשו בקיץ 99' ברווח של 11.5 מיליון דולר לפני מס, ממכירת חבילת המניות לקבוצת אמפ"ל. ההקצאה והמכירה התבצעו בסודיות, ושמם של הנהנים לא היו ידועים. הרשם מינה את אינדיג בעקבות גילוי הפרשה על ידי חבר האגודה עו"ד אליעזר לויט בסוף 2000.
lt/pgt

ltpgt
הן האגודה והן החברה הציבורית דחו את מסקנות אינדיג. החברה הזמינה חוות דעת של שלושה מומחים חיצוניים מהאקדמיה - אמיר ברנע, ציפורה כהן ואירית חביב-סגל. השלושה דחו את המסקנות, וטענו כי ההקצאה היתה כהלכה - הן מבחינת היקפה והן מבחינת הליך האישור. תגובת החברה נחתמה על ידי משרדי עורכי הדין של יוסף גרוס, חודק, גרינברג ושות', היועצים המשפטיים הקבועים, וכן על ידי עו"ד דב וייסגלס, שנשכר לסייע בתיק זה.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות מינוי הוועד הממונה, הודיע גאון לרשם שהוא מבקש לאמץ כעמדתו האישית את עמדת האגודה מתקופת כהונתו כיו"ר מזכירות, שדחתה את מסקנות אינדיג. הוועד שכר את שירותיו של אינדיג כדי שיבחן את תגובת האגודה בתקופת גאון, וכצפוי הגיש תגובה חדשה לרשם. כיום האגודה סומכת ידיה על מסקנות אינדיג. לעומת זאת, בפנייתה לרשם מבקשת רבוע כחול ישראל לשמור על מעמדה העצמאי, ועל זכותה להגיב באופן שונה מהאגודה.
תגובת החברה מעמידה באור מוזר את מעמד הוועד הממונה, ואת יחסי החברה האם עם החברה הבת. זאת, בפרט כאשר חבר הוועד, דוד ברודט, הוא יו"ר דירקטוריון רבוע כחול ישראל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully