וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גיל ואלדר ממשיכים במסע הקניות: גבור ספורט רוכשת 32% ממניות אי.אם.אס ב-3.2 מיליון דולר

20.3.2001 / 9:35

העסקה מבוצעת לפי שווי הנמוך בכ-12% משווי השוק של אי.אם.אס; בכוונת גבור להגיע להחזקה של 50.1% ממניות אי.אם.אס

אלי דניאל
ltpgt
גבור ספורט אחזקות , החברה הבת של סגיאל השקעות , שבשליטת רועי גיל ואיתן אלדר, הודיעה היום כי חתמה על הסכם לרכישת השליטה בחברת אי.אם.אס אלקטרוניקה . כזכור, אתמול הודיעה החברה על רכישת 4% נוספים ממניות ירדן השקעות .
lt/pgt

ltpgt
על פי המוסכם, תרכוש החברה מכל אחד מבעלי השליטה באי.אם.אס - אורי פורת ודניאל מטילנסקי - כ-730 אלף מניות אי.אם.אס, המהוות בסך הכל כ-32% ממניות אי.אם.אס. בתמורה תשלם גבור ספורט סך של כ-3.2 מיליון דולר. רכישת השליטה מתבצע לפי מחיר של 9.2 שקלים למניה - נמוך בכ-12% ממחיר השוק של המניה.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, החברה נתנה לבעל השליטה הנוסף באי.אם.אס, אחיקם וין, אופציה למכור לה כ-730 אלף מניות, במחיר זהה של 9.2 שקלים למניה. יש לציין, כי כניסתו לתוקף של ההסכם מותנית בתנאים מתלים, ובכלל זה אי הפעלת זכות סירוב ראשונה מצד וין.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, החברה הודיעה כי במידה שהסכם הרכישה ייכנס לתוקף, ווין יסרב למכור לחברה חלק מהחזקותיו, אזי בכוונת החברה לפעול להקצאת מניות באי.אם.אס, במזומן, באופן שהחברה תגיע להחזקה של לפחות 50.1% ממניות אי.אם.אס.
lt/pgt

ltpgt
חברת אי.אם.אס הוקמה בשנת 1994 ע"י אורי פורת, דניאל מיטלנסקי ואחיקם וין. אי.אם.אס עוסקת בייצור והרכבה של מוצרים ורכיבים אלקטרוניים. אי.אם.אס פועלת כקבלן עבור יצרנים של מוצרים אלקטרוניים, בעיקר בתחום התקשורת. התמחותה של אי.אם.אס היא בעיקר בהרכבת רכיבים אלקטרוניים על לוחות מודפסים. לחברה שני מפעלים, האחד בערד והשני בירושלים.
lt/pgt

ltpgt
בחודש אוגוסט 2000 ביצעה אי.אם.אס הנפקה לציבור של ניירות הערך שלה. מאז, מנייתה נסחרת בבורסה התל אביבית. במהלך שנת 2000 הסתכמו הכנסות אי.אם.אס בכ-41.6 מיליון שקל - גידול של כ-129% לעומת ההכנסות בשנת 1999.
lt/pgt

ltpgt
בשורה התחתונה הרוויחה אי.אם.אס בשנת 2000 כ-9.3 מיליון שקל - גידול של כ-97%, לעומת הרווחים שנרשמו בשנת 1999. ההון העצמי של החברה מסתכם בכ-28.8 מיליון שקל - כ-53% ממאזנה. בקופתה של אי.אם.אס נמצאים מזומנים בהיקף של כ-16.9 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
יש לציין, כי אי.אם.אס הודיעה, בעת שפירסמה את תוצאותיה הכספיות לשנת 2000, כי ההאטה העולמית שנרשמה בתעשיית ההיי- טק, עלולה להשפיע על תוצאותיה. בין היתר, צוינה העובדה כי חברת לוסנט 10003648-MRQ, תקטין את היקף הרכש שלה מאי.אם.אס בכ-30%, צעד שיגרום לירידה של כ-10% במכירות החברה. מנגד, חברת מוטורולה הודיעה לאי.אם.אס על כוונתה להגדיל את רכישותיה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully