וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"לית OMD ישראל: "OMD תוכל לחסוך למפרסמים 60%-50% מעלויות המדיה"

20.3.2001 / 13:14

זאת בעקבות השקת שלוחת חברת המדיה של קבוצת התקשורת אומניקום בארץ; בוטמן מעריכה כי חברות המדיה המקומיות יצטמקו משמעותית עם כניסת חברות המדיה העולמיות לארץ

נורית שר
ltpgt
מנכ"ל OMD ישראל, לילי בוטמן, מסרה היום במסיבת עיתונאים להשקת החברה, כי OMD עשויה לחסוך למפרסמים כ-60%-50% מעלויות המדיה. "חברות המדיה המקומיות הקטנות מדברות על חסון של בין 10% למקסימום 30%. אצלנו מדובר על משהו רחב הרבה יותר. OMD יכולה לשנות את תמהיל המדיה של המפרסם, כך שהחיסכון יהיה הרבה יותר משמעותי ויכול להיאמד במאות אלפי דולרים", הסבירה בוטמן.
lt/pgt

ltpgt
OMD ישראל נמצאת בבעלות מלאה של קבוצת התקשורת הבינלאומית אומניקום ותפעל תחת חסותו של סניף OMD בלונדון. בוטמן שימשה ב-5 שנים האחרונות כסגנית מנהל תכנון וקניית מדיה בגיתם BBDO ועברה לקראת תפקידה החדש הכשרה מקיפה במשרדים המרכזיים של OMD בעולם.
lt/pgt

ltpgt
כידוע קבוצת אומניקום קשורה בארץ לארבעה משרדי פרסום: יהושע TBWA, ליניאל DDB, גיתם BBDO ודרורי שלומי ארועטי (BBDO). כזכור, BBDO מחזיקה ב-49% ממניות גיתם, TBWA מחזיקה ב-25% ממניות יהושע, ואילו בין DDB לליניאל קיים הסכם אפיליאיישן בלבד, ללא ייצוג במניות.
lt/pgt

ltpgt
טים פולי, מראשי OMD העולמית, שהשתתף גם הוא היום במסיבת העיתונאים, מסר כי להערכתו כניסת OMD לארץ לא תגרום למהפכה בענף המדיה בן לילה, אך השינויים יורגשו עם הזמן. בוטמן הסבירה כי זו הפעם הראשונה שחברת מדיה בינלאומית ממש נכנסת לארץ. "יש הבדל בין התקשרות (אפיליאיישן) עם חברת מדיה בינלאומית ואימוץ הלוגו והשם שלה, לבין הקמה ממשית של סניף מקומי".
lt/pgt

ltpgt
בוטמן מעריכה עוד כי כניסת OMD ישראל לשוק תביא בסופו של דבר לשני תהליכים עיקריים: האחד - עליית הסטנדרטים של הטיפול בכל הקשור במדיה ועליית מדרגה מבחינה מקצועית בכל הענף. תהליך שני - חברות המדיה המקומיות יצטמצמו מאוד. "גופים אלו ניצלו הזדמנות שהיתה קיימת עד כניסת החברות הבינלאומיות לתחום. לעופר רושה (מנכ"ל חברת המדיה פרו-מדיה. נ.ש) אין מיליונים להשקיע בכלים לעריכת החיזויים הנדרשים כפי שאנחנו מאפשרים". בוטמן צופה כי תהיה נהירה של מפרסמים מחברות המדיה המקומיות לגופים כמו OMD "חברות אלו ומשרדי פרסום שלא יצליחו להתקשר עם קבוצת תקשורת גדולה, תהיה להם בעיה", היא מדגישה.
lt/pgt

ltpgt
"אני מניחה שעם כניסתנו לארץ ידחפו חברות בינלאומיות נוספות להיכנס לכאן ופני הענף ישתנו בשל כך" אמרה בוטמן. כידוע, קבוצת התקשורת WPP אמורה להיכנס לארץ בקרוב באמצעות חברת מיינד שר (ומשרד הפרסום טמיר כהן) ובאמצעות מדיה איידג' שתוקם ככל הנראה באופן עצמאי ע"י יאנג אנד רוביקאם. סביר כי גם הענק אינטרפאבליק יחפש דריסת רגל מקומית. גם BICOM3 שוקלים כניסה לארץ באמצעות סטארקום (ראובני פרידן-ליאו ברנט).
lt/pgt

ltpgt
משרדי הפרסום המקומיים יתחרו בחברה החדשה, אך זוכים מתוקף היותם קשורים לקבוצת אומניקום לכל ההכשרה המקצועית והכלים הרלוונטיים. למרות שבמקור הכוונה היתה כי משרדי הפרסום עצמם יביאו את OMD לארץ, מסביר מודי כידון, מנכ"ל גיתם BBDO, כי למשרדים אין כל כוונה להיכנס לשותפות בחברה. "בשלב מסוים הרי כולנו נרכש ע"י אחד מתאגידי הפרסום הגדולים אך בשלב זה השותפות היא מקצועית בלבד".
lt/pgt

ltpgt
פולי הדגיש כי ב-OMD החליט להיכנס לישראל למרות המצב הגיאופוליטי הקשה, וזאת משום שהם מאמינים במשק הישראלי. "OMD היא חברה גדולה עם סניפים בכל העולם ותקציבי ענק. אין סיבה שעליות או ירידות בשווקים מקומיים במדינה קטנה כמו ישראל תשנה את החלטתנו להמשיך להתפרס בעולם" הוא מסביר. OMD העולמית היא חברת המדיה השנייה בגודלה בעולם, ולה משרדים בלמעלה מ-70 מדינות. בשנת 2000 ריכזה החברה תקציבים בהיקף של למעלה מ-14 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
הלקוח הראשון של החברה בארץ הוא חברת לוריאל אך בוטמן ציינה כי בימים אלו נסגרים הסכמים עם לקוחות נוספים. בין לקוחות החברה העולמית נמנים אופיס דיפו, אורל בי, אמריקן איירליינס, בלוקבאסטר, בל סאות', ג'נרל אלקטריק, ג'ילט, דיסני, סוני, פפסי קולה ואחרים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully