וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביוטכנולוגיה כללית השלימה את רכישת מיילוס תמורת 35 מ' ד', מתוכם 14 מ' ד' במזומן והיתר במניות

20.3.2001 / 13:55

למיילוס תרופה לטיפול בתופעות לוואי של מחלות עצביות; ביוטכנולוגיה אף תשלם 30 מ' ד' וסכומים נוספים לבעלי המניות במיילוס, בהתאם לאבני דרך הנוגעות לאישורים של התרופה

גתית פנקס
ltpgt
חברת ביוטכנולוגיה כללית הודיעה אמש לאחר המסחר כי השלימה את רכישתה של חברת Myelos האמריקאית, עליה הודיעה לפני כחודש, בעסקה ששוויה 35 מיליון דולר. התשלום יבוצע בקומבינציה של מזומן בשווי של 14 מיליון דולר ומניות בשווי של 21 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
לביוטכנולוגיה כללית יש כיום 55 מיליון מניות, והיא תנפיק 2.3 מיליון מניות נוספות לצורך העסקה. החברה ניסתה למנוע אפשרות של תנודתיות שעלולה להיווצר על רקע מימוש מאסיווי של המניה על ידי בעלי המניות של מיילוס, ולכן הציבה תקופת חסימה (Lockup Period) לתקופה של שנתיים. בנוסף, היא קבעה גבול מסוים למספר המניות שיוכל כל בעל מניות לממש בשוק בכל רבעון.
lt/pgt

ltpgt
יצוין כי בעת הרכישה העריכה הנהלת ביוטכנולוגיה כללית, כי למרות הדילול לבעלי המניות עקב הנפקת המניות הנוספות, הרי שהרכישה אינה אמורה לפגוע בשורה התחתונה של התוצאות הכספיות בשנה הקרובה.
ltbrgt
lt/bgtביוטכנולוגיה כללית מחפשת גידול חיצוניltbgt
סים פאס, יו"ר ומנכ"ל ביוטכנולוגיה כללית, כבר אמר בעבר כי החברה מבקשת להתרחב באמצעות גידול חיצוני, קרי: רכישות ומיזוגים, וגם היום הוא מציין כי הרכישה היא אסטרטגית, וכי החיבור עם מיילוס מוביל למצב בו לביוטכנולוגיה כללית יש כעת תרופות מוכחות, שעברו בהצלחה ניסויים קליניים, ובכמות גדולה יותר. "אנחנו מאמינים שלתרופות אלו יש פוטנציאל משמעותי להגביר את צמיחתנו העתידית, ולהוביל להצלחה מסחרית של החברה", אמר פאס.
lt/pgt

ltpgt
35 מיליון הדולר ששילמה כעת ביוטכנולוגיה כללית הם סכום ראשוני, ובהמשך, בהתאם אבני דרך שהוצבו, היא תוכל לשלם אף סכום נוסף לבעלי המניות, שיסתכם ב-30 מיליון דולר (בעסקה משולבת של מזומן ומניות).
lt/pgt

ltpgt
בעלי המניות של מיילוס יוכלו לקבל סכום זה, אם ביוטכנולוגיה כללית תהיה בפוזיציה להגיש בקשה לאישור מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) לאישור תרופת ה-Prosaptide. תרופה זו מיועדת לטיפול בכאבים נורופאתיים (הנובעים ממחלות עצביות), ובעיקר כאלה הקשורים לסיבוכי מחלת הסכרת. הכוונה היא שאם ביוטכנולוגיה כללית תסיים את כל השלבים הנדרשים לאישורים הקליניים השונים ותוכל להגיש בקשת אישור למנהל התרופות, אז יקבלו בעלי המניות של מיילוס את הסכום הנוסף.
ltbrgt
lt/bgtפרוספטיד: ללא תופעות לוואיltbgt
אבן דרך נוספת היא השנה השלישית בה הפרוספטיד משווקת בצורה מסחרית. בשנה זו ביוטכנולוגיה כללית תשלם 15% מהמכירות של המוצר - גם כאן, בתשלום משולב של מזומנים ומניות. ביוטכנולוגיה כללית מעריכה כי התרופה פונה לשוק של 800 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
הפרוספטיד כבר עברה בהצלחה את השלב השני של הניסויים הקליניים (הן סוג 1 והן סוג 2) , ובשנה הבאה היא צפויה להיכנס לשלב שלישי בניסויים בתרופה, טרם בקשת האישור הסופי מה-FDA. לדברי ביוטכנולוגיה כללית, לפרוספטיד אין תופעות לוואי משמעותיות, והיא מספקת הקלה תוך שעות ספורות, ולא תוך מספר ימים כמו התרופות המתחרות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully