וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרן בירד תעניק את תואר "פרויקט השנה" למיזם משותף לנס הישראלית ולג'ונסון אנד ג'ונסון

20.3.2001 / 14:09

החברות מפתחות מערכת אלקטרונית לשיקום שרירים משותקים

שירות TheMarker.com
ltpgt
קרן בירד, הקרן הדו-לאומית ישראל-ארה"ב למחקר ולפיתוח תעשייתי, הודיעה כי תעניק היום את תואר "פרויקט השנה לשנת 2000" למיזם משותף לחברה הישראלית נס (NESS- Neuromascular Electrical Stimulation Systems) ולחברה האמריקאית ג'ונסון אנד ג'ונסון. התואר יוענק בכנס תקופתי של קרן בירד, במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.
lt/pgt

ltpgt
במסגרת המיזם תשלים חברת נס פיתוח של מערכת המשקמת ומשפרת את איכות חייהם של ילדים נכים, באמצעות גירוי והפעלה מכוונת של שרירים משותקים על ידי דחפים חשמליים.
lt/pgt

ltpgt
חברת נס, שהוקמה בישראל בשנת 1991, פיתחה מערכת לגירוי מלאכותי ומכוון של שרירים משותקים, שאינם יכולים לקבל פקודות מהמוח עקב פגיעה עצבית כלשהי. המערכת משתמשת בדחפים חשמליים קלים כדי לחקות את פעולת העצבים, ולהפעיל באופן מבוקר שרירים מפרכסים או משותקים.
lt/pgt

ltpgt
קרן בירד סייעה להתקשרות בין ג'ונסון אנד ג'ונסון לבין נס, ותמכה כספית בפרויקט, במסגרת תמיכתה במספר גדול של פרויקטים מדי שנה.
lt/pgt

ltpgt
קן ג'ייסין, סגן נשיא ומנהל השיווק הבינלאומי של חטיבת הטכנולוגיה העצמאית של ג'ונסון אנד ג'ונסון, אומר כי "בארה"ב לבדה יש יותר מחצי מיליון ילדים ובני נוער הסובלים ממגבלות מוטוריות כתוצאה ממחלות או פגיעות ראש חמורות, והמערכת החדשה יכולה לסייע לחלק גדול מהם".
lt/pgt

ltpgt
דב הרשברג, מנכ"ל קרן בירד, מספר כי חברות אמריקאיות פונות לקרן, מתוך עניין הולך וגובר בחברות סטארט אפ ישראליות, למטרות השקעה או שיתוף פעולה אסטרטגי. "לרבות מהחברות האמריקאיות יש מלאי מזומנים, אף אם מצב המניות שלהן לא מזהיר, ולכן הן מחפשות טכנולוגיות ייחודיות וישימות, אשר יבדילו אותן ממתחרותיהן. כיום, ישראל היא מהמקורות הטובים בעולם לטכנולוגיות כאלו, בעיקר בתחום מדעי החיים".
lt/pgt

ltpgt
אחת הראיות לכך, לדעת הרשברג, היא כי קרן בירד מרכזת כיום פעילות עסקית הולכת וגוברת בתחומים ה"פוסט גנומיים", כלומר אלה שלאחר סיום פרויקט מיפוי הגנום האנושי. לדבריו, הפוטנציאל הגלום בתחומים אלה, כמו גם בתחום המכשור הרפואי ובתחומי מדעי החיים האחרים, עתיד להניב פירות עסקיים רבים, לסטארט אפים הישראליים ולחברות האמריקאיות כאחד.
lt/pgt

ltpgt
קרן בירד היא קרן דו-לאומית למחקר ופיתוח תעשייתי ישראל-ארה"ב. הקרן הוקמה ב-1977 ע"י ממשלות ישראל וארה"ב. קרן בירד עובדת בשיתוף מלא עם לשכת המדען הראשי של משרד התמ"ס בישראל ועם מכון התקנים הלאומי של ארה"ב (NIST) , שנציגיהם מכהנים ברוטציה כיו"ר מועצת המנהלים של הקרן.
lt/pgt

ltpgt
הקרן מסייעת ללא תמורה באיתור שותף אסטרטגי להקמת פרויקט לפיתוח מוצר משותף, ותומכת בפרויקטים מבלי לקבל בתמורה מניות. כספי התמיכה מוחזרים כתמלוגים מן המכירות. הקרן תומכת בסכום של עד 50% מהוצאות הפרויקט, החל במו"פ וכלה באריזה ושיווק ראשוני. במקרים הספורים שבהם הפרויקט לא הגיע לשלב המכירות, משתתפת הקרן בהפסד ואיננה דורשת את החזר השקעתה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully