וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה מזה 10 שנים: המפרסמים הולכים להתמקח על תעריפי הפרסום ברשתות הטלוויזיה האמריקאיות

20.3.2001 / 10:37

עקב חולשת השוק, חברות הפרסום אינן מוכנות לשלם את הסכומים ששילמו בעבר עבור פרסומות טלוויזיה; רשתות הטלוויזיה מחזירות מאבק - כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל"

סוכנויות הידיעות
ltpgt
lt/bgtוול סטריט ג'ורנלltbgt
כל שנה, לקראת חודש מאי, רשתות הטלוויזיה האמריקאיות חושפות את לוח שידוריהן לשנה הקרובה. המפרסמים ממהרים לנחש לאלו תוכניות יהיה רייטינג גבוה ואלו ייכשלו, ובהתאם הם רוכשים מחברות הכבלים זמן פרסום - כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".
lt/pgt

ltpgt
כל שנה נרשמת עלייה של יותר מ-10% בהכנסות הרשתות מהפרסום. בשנת 2000 המפרסמים שילשלו לכיסי הרשתות 8 מיליארד דולר - עלייה של 14% לעומת השנה הקודמת.
lt/pgt

ltpgt
אך נתון זה הולך להשתנות ב-2001. עקב חולשת הכלכלה וחששות משביתת שחקנים ותסריטאים, המפרסמים מאמינים שיצליחו להתמקח על פלחי 30 השניות לראשונה מזה 10 שנים. מאז הרבעון השלישי של השנה הקודמת ההיצע גבר על הביקוש, ולכן CBS הזהירה שהיא מתכוונת למכור רק 60%-55% מזמן הפרסום לפני תחילת עונת השידורים, לעומת 80%-75% בשנים הקודמות.
lt/pgt

ltpgt
חולשת שוק המניות גורמת להקטנת תקציבי הפרסום של חברות. כמו כן, התמזגות ושיתוף פעולה בין סוכנויות הפרסום גורמים לפגיעה נוספת בהכנסות הרשתות. בעבר, החברות החזקות רכשו את שירותיהן של מספר סוכנויות פרסום, שרכשו בנפרד את זמני הפרסום, ובכך הגדילו הוצאות ואיפשרו לרשתות הטלוויזיה ליהנות מהתחרות. כמעט בן לילה השתנתה המדיניות הנ"ל, וסוכנויות הפרסום החלו לשתף פעולה ולהתאגד, על מנת להוריד את המחירים.
lt/pgt

ltpgt
NBC, ABC ו-CBS סירבו להגיב בנושא, אך לארי הופנר ומרווין גולדשמיט, לשעבר מנהלי מכירות ב-NBC וב-ABC, אמרו: "הרשתות חזקות, אך בשוק עם ביקוש יורד, מתחילים משחקי כוח - מי יישבר ראשון? השאלה היא מי מחזיק באלה הכבדה יותר, הרשתות או חברות הפרסום".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully