וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נלחמים על (ביטוח) החיים: חברות הביטוח יוצאות בקמפיין נגד קרן הפנסיה ההסתדרותית מקפת

20.3.2001 / 16:39

מנהל השיווק בקרן מקפת טוען כי זוהי תגובת נגד של חברות הביטוח לקמפיין שהעלתה מקפת לאחרונה אשר נוגע בבטן הרכה שלהן - דמי הניהול הגבוהים

נורית שר
ltpgt
לשכת סוכני הביטוח בישראל יוצאת היום באמצעות משרד הפרסום צ'יזמריו בקמפיין נגד קרן הפנסיה ההסתדרותית - מקפת. הקמפיין עולה תחת הכותרת: "את הקטע הזה לא תמצאו בפרסומי קרן מקפת", ומצוטטת בו כתבתו של גדעון עשת מ"ידיעות אחרונות". בכתבה של עשת מצוטטת תשובת אגף שוק ההון במשרד האוצר לבג"ץ קרנות הפנסיה, הגורסת, על פי הודעת לשכת סוכני הביטוח, כי קרן מקפת פוגעת באינטרסים של הגמלאים באמצעות מדיניות שהיא על סף הפלילי.
lt/pgt

ltpgt
"החלטנו לפתוח בקמפיין המציג את פניה האמיתיים של קרן מקפת, לאחר קמפיינים חוזרים ונשנים של מקפת נגד ענף ביטוח החיים בישראל", אמר נשיא לשכת סוכני הביטוח, זאב וינר. "אנו רוצים שהציבור יידע מה עושות קרנות הפנסיה ההסתדרותיות, ומה חושבים על כך הגורמים הרשמיים בישראל".
lt/pgt

ltpgt
אתמול, בפתיחת כינוס "ביטוחים 2001" של סוכני הביטוח, הודיע יו"ר התאחדות החברות לביטוח חיים, יאיר המבורגר, כי ההתאחדות מצטרפת לקמפיין נגד קרן מקפת.
lt/pgt

ltpgt
עופר כץ, מנהל אגף השיווק בקרן מקפת, מסר היום ל-TheMarker.com כי להערכתו, הקמפיין של חברות הביטוח הוא תגובת נגד לקמפיין שהוציאה מקפת לפני כשבוע. גם בקמפיין של מקפת, שהופק ע"י משרד הפרסום בר להבי קורן, צוטטו חלקים מכתבתו של עיתונאי "מעריב" יהודה שרוני. הכתבה, שערכה השוואה בין הביטוחים הפנסיוניים השונים הקיימים, הציגה נתונים על פיהם התקבול למבוטח קרן פנסיה גבוה יותר מאשר זה של מבוטח בביטוחי מנהלים.
lt/pgt

ltpgt
"לשכת סוכני הביטוח זועמת על הנגיעה שלנו בנקודה הכואבת של חברות הביטוח. בקרנות הפנסיה דמי הניהול קבועים מראש ע"י משרד האוצר והם נמוכים מאוד (כ-6%) , לעומת חברות הביטוח אצלן יכולים דמי הניהול להגיע גם ל-30%", הסביר כץ.
lt/pgt

ltpgt
אגף שוק ההון מעוניין להפריד בין קרנות הפנסיה הוותיקות לחדשות בניהול ובפעילות, ועל כך הגישו קרנות הפנסיה את הבג"ץ. "אם באמת היתה מעורבת כאן פעילות פלילית, אני מניח שהיתה מוגשת תביעה משפטית", אומר כץ ומוסיף: "חברות הביטוח תוקפות את קרן הפנסיה במקום לתת מענה למוצר אותו אנחנו מפרסמים בקמפיינים שלנו. במקום לתקוף את קרנות הפנסיה, שיראו ללקוח מדוע כדאי לו לבחור במוצר שלהן", הוא מסכם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully