וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

על אף כללי הפרסום החדשים: משרד עו"ד אבלס כהן ושות' מפרסם באמצעות באנר באתר האינטרנט של דפי זהב

20.3.2001 / 16:35

עו"ד אבלס: הכלל סותר את חוק יסוד חופש העיסוק, ויש לתת לו פרשנות מצמצמת המאפשרת לפרסם באמצעות באנר באתר שמהווה מדריך מסווג

אמיר הלמר
ltpgt
לפני כחודש אישרה ועדת חוק חוקה ומשפט את כללי הפרסום של לשכת עורכי הדין. במסגרת הכללים החדשים ולאור ההתפתחות הטכנולוגית של העשור האחרון, שהביאה לעולם העסקי את מדיום האינטרנט, מצאה הלשכה לנכון להתייחס באופן ספציפי לאפשרות של עורך הדין לפרסם עצמו אף דרך הרשת.
lt/pgt

ltpgt
סעיף 3 (ה) לכללי הפרסום החדשים של הלשכה קובע בעניין זה כי "אתר עורכי הדין לא יכלול פסי פרסומת (BANNER) של אחרים ולא יהיה עורך הדין רשאי לפרסם באמצעות פסי פרסומת באתר של אחר".
lt/pgt

ltpgt
כאמור, לכאורה קיים איסור מפורש בכללים לפרסום משרד עורכי דין באמצעות באנר. מסריקה מקרית של אתר האינטרנט של מדריך דפי זהב אחר מספר טלפון של משרד עורכי דין מסוים, צד את עינינו באנר המפרסם את משרד עורכי הדין אבלס כהן ושות' המציע על גבי הבאנר את מגוון ההתמחויות של המשרד ומספרי טלפון.
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/pics/abeles_cohen.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
מפנייה לעו"ד רמי אבלס בעניין התקבלה התגובה הבאה:

"מדובר בבאנר המצוי בתוך מדריך מסווג של דפי זהב באינטרנט. את הבאנר רואה רק מי שמחפש בתוך המדריך את סיווג עורכי הדין. הכללים הם חדשים וטרם פורשו, אבל, לדעתי, לא תיתכן פרשנות מרחיבה אשר אוסרת פרסום באמצעות באנר באתר של מדריך מסווג כמו דפי זהב".
lt/pgt

ltpgt
לדעת עו"ד אבלס, אין כל הבדל בין פרסום באמצעות באנר באתר שהוא מדריך מסווג לבין פרסום בתוך המדריך המסווג כשלעצמו.
lt/pgt

ltpgt
עו"ד אבלס מוסיף כי לדעתו הכלל כשלעצמו סותר את חוק יסוד חופש העיסוק, אך גם אם אינו בטל הרי יש לתת לו פרשנות מצמצמת, משמע "אתר של אחר" אינו כולל אתרים שהם מדריכים מסווגים, דוגמת דפי זהב.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully