וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: עליית מדרגה נוספת בדולר - התחזק ל-4.19 שקלים

20.3.2001 / 17:57

הדולר המשיך להתחזק לאחר ששערו היציג נקבע על 4.1810 שקלים; הגיע לרמתו הגבוה ב-10 החודשים האחרונים

ליאור כגן
ltpgt
שעות המסחר הראשונות היום בשוק המט"ח אופיינו במסחר רגוע, והדולר נסחר סביב רמה של 4.1750 שקלים. אולם, לקראת קביעת השערים היציגים התחזק הדולר ושערו נקבע על 4.1810 שקלים, עלייה של 0.14%. לאחר קביעת השער היציג המשיכו לזרום ביקושים שהעלו את הדולר לרמתו הגבוהה מזה 10 חודשים, והוא נסחר ברמה של 4.19 שקלים.
lt/pgt

ltpgt
מחדרי העסקות נמסר כי הביקושים לדולר הוזרמו מצד הבנקים והלקוחות, כאשר המשקיעים הזרים לא היו פעילים בצורה חריגה, והיצואנים ניצלו את הרמות הנוכחיות והמירו דולרים.
lt/pgt

ltpgt
"העובדה כי הדולר שומר על רמתו מעל 4.17 שקלים מעידה על כך שהפעילים בדולר הפנימו את העובדה כי נרשמה עליית מדרגה בדולר", אומר אחד הסוחרים ומוסיף כי "לא נראה שהדולר יחזור בקרוב להיסחר מתחת לרמות של 4.15 שקלים".
lt/pgt

ltpgt
הפעילים בדולר יעקבו היום אחר ההודעה על גובה הריבית בארה"ב. ההערכות בשוק הן להפחתה של 0.75%-0.5%, שתגדיל את פער הריביות בין השקל לדולר, וההשקעה בשקל תהפוך לאטרקטיווית יותר לעומת ההשקעה בדולר. פער הריביות עשוי להצטמצם בסוף החודש, עם ההודעה על הורדת הריבית בארץ, אם כי עיצומי העובדים בבנק ישראל עשויים לגרום לאי פרסום הריבית במשק.
lt/pgt

ltpgt
יש לזכור כי לקראת סוף החודש יחלו החברות היצואניות להמיר דולרים לצורך תשלומי משכורות, ובעוד שבוע תתבצע פקיעת האופציות הדולריות של חודש מארס. שני גורמים אלו עשויים לתמוך בהתחזקות השקל. מנגד, לקראת אמצע אפריל יש פקיעה גדולה של אג"ח מסוג גלבוע בהיקף של כ-420 מיליון דולר, ויש להניח כי פקיעה זו תגרום לביקושים נוספים לדולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully