וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליהמן ברדרס: הצפיות של אפי משתפרת; מעלים מחיר היעד למניה ל-27 דולר

30.3.2001 / 16:35

מעריכים כי תעמוד בתחזית לרווח של 19 סנט למניה ברבעון הנוכחי, ומעודדים מהירידה במלאי של לקוחות החברה

גיא ימין
ltpgt
אפי לא הפגינה יציבות בהערכותיה ברבעונים האחרונים, כך שהדו"ח שמפרסם בית ההשקעות ליהמן ברדרס מבשר אולי שינוי במגמה זו. אפי פירסמה אומנם אזהרת רווח מפתיעה לרבעון הרביעי, אותה הצליחה לעקוף, אך כשמגיעים לרבעון הנוכחי, סבורים האנליסטים כי החברה תעמוד בהערכות המוקדמות.
lt/pgt

ltpgt
יותר מכך, קיים סיכוי סביר כי אפי תצליח לעקוף את הרווח של 19 סנט למניה אותו צופים בבית ההשקעות, כך שבית ההשקעות מותיר למניה את המלצת ה"קנייה" על כנה.
lt/pgt

ltpgt
במקביל, מעלים בליהמן ברדרס את מחיר היעד למניה ל-27 דולר, בכ-14% גבוה ממחיר המניה עם סגירת המסחר אתמול, ואף מוסיפים את השאלה "האם המניה מסוגלת לעבור מחיר יעד זה?"
lt/pgt

ltpgt
התשובה, כמובן, תלויה בתנאים הכלכליים שישררו בעתיד. אם אלו ישתפרו, התחזית של בית ההשקעות לרווח של 1.1 דולרים ב-2001 בהחלט לא תשקף את שוויה של החברה, מעריכים האנליסטים, ואז עשויה מניית אפי להיסחר בסביבות ה-30 דולר.
lt/pgt

ltpgt
צפיות ל-2002 אולי עוד אין, אבל האנליסטית קרולין סבגה מעריכה כי הצפיות (Visibility) לרבעון השני תהיה גבוהה מהרגיל לתקופה זו של השנה.
lt/pgt

ltpgt
אחת הסיבות לכך הוא תהליך העברת המידע המשופר שמקיימת אפי עם החברות המשווקות את מוצריה. כך למשל, מעריכים בבית ההשקעות כי אפי מקבלת דיווח שבועי לגבי מצב המלאים מחברת זירוקס (סימול XRX) עמה היא קשורה בחוזה OEM, נוהל שלא היה קיים בעבר.
ltbrgt
lt/bgtהמוצרים של קנון וזירוקס עלולים להתנגשltbgt
סיבה נוספת היא קווי מוצרים חדשים שמכירות שלהם צפויות לבוא לידי ביטוי ברבעון השני. אפי מתמחה בפתרונות הדפסה הממירים מכונות דפוס לרשתות, ובליהמן ברדרס סבורים כי שני מוצרים יתנו את הטון השנה, כאשר הראשון שבהם הוא ה-Canon CLC 5000 של חברת קנון, אחת הלקוחות הגדולות של אפי, המהווה 40%-30% מכלל עסקי החברה.
lt/pgt

ltpgt
בקנון סבורים כי יוכלו לשווק כמה מאות מכונות כאלה כל חודש ללקוחות החברה, אך בבית ההשקעות מציינים כי כמות כזו תפגע, קרוב לוודאי, במוצר השני שצפוי להניב מכירות יפות השנה - מוצר ה-DocuColor 2060 שמשווקת אפי לחברת זירוקס. האנליסטים מעריכים, אם כן, כי המכירה בפועל של יחידות ה-Canon CLC 5000 תהיה קטנה מהתחזיות הנוכחיות של קנון.
lt/pgt

ltpgt
על אף הבהירות הגוברת לגבי החברה, סבורים בבית ההשקעות כי המניה תמשיך להיסחר בתנודתיות, לנוכח המודל העסקי של החברה. פגיעות החברה נובעת מכך ש-80% ממכירותיה מתבצעות דרך 4 חברות בלבד, עימן היא קשורה בהסכמי OEM, כך שהאפקט של ירידה במכירות שלהן הוא גדול מאוד.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, לשינוי קל בהכנסות החברה ישנה השפעה גדולה על שורת הרווח למניה, כך שזו עשויה להשתנות אם תמונת המכירות תשתנה. לאור זאת מותירים בבית ההשקעות את התחזית לרווח של 22 סנט על כנה.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully