וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדן השקעות הון: רדוור תיאלץ להנמיך תחזיות ההכנסות והרווח ל-2001

20.3.2001 / 22:43

המציאות העסקית הקשה עלולה להוביל לאזהרת רווח ברבעון הנוכחי; מעניקים למניה המלצת "החזק בטווח קצר"

גיא ימין
ltpgt
בארבעת ימי המסחר האחרונים ירדה רדוור בכ-25%, והדו"ח שמפרסם בית ההשקעות קרדן השקעות הון (לשעבר החברה המרכזית לני"ע) מצביע אולי על הסיבה למומנטום השלילי במניה. השורה התחתונה של האנליסט רון וולקן ברורה למדי - רדוור צועדת לכיוון אזהרת רווח לרבעון הנוכחי.
lt/pgt

ltpgt
"המשבר הכלכלי בשוק האמריקאי יקשה על החברה לעמוד ביעדיה למכירות של 13-12.5 מיליון דולר ברבעון הקרוב", אומרים היום בקרדן, ומוסיפים כי גם צמיחה של 60% במכירות ב-2001, אותה צפתה החברה, היא אופטימית מדי.
lt/pgt

ltpgt
ההאטה הצפויה בעסקי החברה באה לאחר תקופה של 8 רבעונים רצופים בהם נהנתה רדוור מצמיחה גבוהה ועקבית בהכנסות. למעשה, רדוור עברה לראשונה לרווח תפעולי במהלך שנת 2000. אך צמיחה זו לא תאפיין את הרבעונים הקרובים, מעריכים היום בקרדן, וזאת בשל אופיו של המודל העסקי של רדוור ואופי לקוחותיה.
ltbrgt
lt/bgtאין צבר הזמנות, אין חוזים ארוכי טווחltbgt
רדוור פעולת בתחום ה-ITM (ניהול תעבורת מידע באינטרנט) ועוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק פתרונות לניהול וניתוב התעבורה ברשת האינטרנט. לחברה אין צבר הזמנות, ולא חוזים ארוכי טווח עם לקוחותיה. יתרה מכך, הסכמי השיווק מסוג OEM של החברה אינם משמעותיים, כך ששותפותיה להסכמים אינן מחויבות לרכוש מדי רבעון כמויות קבועות של מוצרי החברה.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות מעריכים כי היעדר ערוץ שיווק ישיר ושל הסכמי OEM יקשה על החברה להגדיל את שורת המכירות באופן חד ולאורך זמן. רדוור אמנם משקיעה מאמצים בביסוס הסכמי OEM חדשים, אך לעת עתה אלו נמצאים השלבי התגבשות בלבד, ואינם צפויים לשנות באופן מהותי את יציבות אסטרטגיית ההפצה של החברה בזמן הקצר.
lt/pgt

ltpgt
ובנוסף, רדוור נוקטת באסטרטגיה של Unbundling - שמשמעותה מתן פתרונות נקודתיים, שמהווים חלק קטן מהמערכת הכוללת בארגונים של לקוחותיה. בבית ההשקעות מעריכים כי קיימת האפשרות שחלק מלקוחותיה של רדוור יעדיפו פיתרון כולל, המאפשר עבודה מול ספק יחיד בתנאי מימון נוחים.
ltbrgt
lt/bgtברדוור מחפשים מנכ"ל לשוק האמריקאיltbgt
רדוור צפויה לסבול גם מאופי לקוחותיה ומפיזורם הגיאוגרפי. כ-15% מהכנסות החברה בא מחברות הדוט.קום ומספקי שירותי אינטרנט, ועובדה זו חושפת את החברה למשברים המאפיינים את הסקטורים הללו לאחרונה וצפויים להימשך גם בעתיד בקרוב. בנוסף, כחצי ממכירות החברה הן לשוק האמריקאי. בימים של חוסר ודאות כלכלית בשוק זה, פיזור גיאוגרפי כזה, או יותר נכון, ריכוז גיאוגרפי, אינו מהווה יתרון, וגם מכך צפויה רדוור להיפגע.
lt/pgt

ltpgt
ואם מדברים על השוק האמריקאי, רדוור סובלת ממה שמכנים בקרדן "חלל בשדרת הניהול של החברה". למנכ"ל החברה הבת בארה"ב שעזב עדיין לא נמצא תחליף, מה שמקשה על העמקת החדירה לשוק האמריקאי ועל יצירת הסכמי OEM חדשים. בפרק הזמן המיידי, הדבר עלול להקשות על רדוור להתחרות בשוק האמריקאי ההפכפך, סבור האנליסט רון וולקן.
lt/pgt

ltpgt
ואגב, על מצבה של רדוור ניתן אולי ללמוד גם ממצבה של המתחרה הישירה שלה, חברת F5 (סימול FFIV), שסובלת אף היא מההאטה. רק בדצמבר פירסמה אזהרת רווח לרבעון הראשון בעקבות ירידה בביקוש למוצרי טכנולוגיה בתחום ניהול התעבורה ברשת.
lt/pgt

ltpgt
נקודת אור במאזנים של רדוור היא קופתה המלאה, בה מזומנים בשווי של כ-130 מיליון דולר. רדוור ביצעה שתי הנפקות ציבוריות בשנה וחצי האחרונות, מה שאפשר לה להציג רווח נקי של 6 מיליון דולר ב-2000, שמקורו בהכנסות מימון. בבית ההשקעות מעריכים כי ברמת המחירים הנוכחית של המניה, ועם קופת מזומנים כזו, עשויה רדוור להיות יעד לרכישה מצד חברות מתחום שדירת ה-IT כמו מרקורי 10003222-MRQ ואקאמאי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully