וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי-סים חתמה על חוזה שיתוף פעולה עם מיקרוסופט; המניה זינקה ביותר מ-40%

20.3.2001 / 23:12

"אנו מקווים שהחוזה יניב פוטנציאל גדול במכירות", אומר סמנכ"ל הכספים של אי-סים; מיקרוסופט תשלב מוצר של החברה עם מערכת ההפעלה Windows CE

גיא ימין
ltpgt
"אנחנו מסיימים את בדיקת התקציב לרבעון הראשון, ומקווים שהתמונה שראינו ברבעון הרביעי לא תחזור על עצמה", אומר היום סמנכ"ל הכספים ב-esim (אי-סים) 10003362-MRQ, ירון אלדד. המשקיעים היום שותפים כנראה לתקווה של אלדד, שכן מניית החברה זינקה ביותר מ-40% במחזורי מסחר גדולים, על רקע הסכם שיתוף פעולה עליו חתמה החברה.
lt/pgt

ltpgt
חוזה שיתוף הפעולה של אי-סים עם מיקרוסופט 10003604-MRQ, עליו דיווחה היום, הוא בהחלט צעד חשוב לחברה, אומרים היום בהנהלת אי-סים. הערכות לגבי ההכנסות הצפויות ממנו הן מוקדמות מדי, מעריכים שם, אבל באותה נשימה מוסיפים כי הקשר עם ענקית התוכנה עשוי להגדיל את חדירת מוצריה של אי-סים במגזרים שונים של תעשיית האלקטרוניקה, ולהגביר את חשיפתה של החברה ללקוחות גדולים של מיקרוסופט.
lt/pgt

ltpgt
אי סים ומיקרוסופט צפויות לשווק ללקוחות את מוצר ה-RapidPlus של אי-סים, ואת תוכנת ההפעלה Windows CE של מיקרוסופט. המוצר של אי-סים הוא כלי תוכנה המאפשר ללקוחותיה לבנות סימולציה של המוצר אותו הם מעוניינים לפתח. מיקרוסופט צפויה לשלב אותו במערכת ההפעלה שלה לצורך פיתוח מוצרים לשוק ה-AutoMotive אליו היא מעוניינת לחדור. שוק זה כולל מערכות כמו ניווט לוויני (GPS) וטלפון סלולרי המשווק עם הרכב.
lt/pgt

ltpgt
נכון לעכשיו הרווחים של אי-סים ממוצר זה נובעים ממכירות ראשוניות, כאשר כל יחידה נמכרת במחיר של 20 עד 25 אלף דולר, והחברה מוכרת לפחות 5 יחידות לכל לקוח. במקביל, מקבלת החברה הכנסות בשל החזקת התוכנה, הדרכה, וכן תמלוגים על כל מוצר שנמכר ע"י הלקוח, לאחר שפותח באמצעות התוכנה.
ltbrgt
lt/bgtציפיה שההסכם יגדיל את המכירותltbgt
באי-סים מצפים שההסכם יגדיל באופן משמעותי של מספר היחידות הנמכרות מהמוצר, אומר היום אלדד, מה שעשוי להשפיע מהותית על המכירות העתידיות. כאמור, הערכות לרבעון הנוכחי עוד אין, כך שבאי-סים עדיין לא יודעים אם יצליחו להיחלץ מהתוצאות הגרועות שהפגינה החברה ברבעון הרביעי, בו רשמה הפסד תפעולי של יותר מ-3 מיליון דולר. ברבעון הרביעי גם הכפילה החברה את ההפסד הנקי שלה, שהסתכם ב-3.8 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
התוצאות לרבעון הרביעי התפרסמו לפני שבוע בלבד, והיום תולה סמנכ"ל הכספים של החברה את התוצאות בהאטה הכלכלית, כמובן. לקוחות אי-סים הקפיאו ודחו הזמנות, אך בחברה מקווים כי היא תצא מהמשבר אליו נקלעה, ותציג תוצאות משופרות לרבעון הנוכחי, הוא מוסיף.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully