וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברודקום בוחנת מחדש את הצורה בה היא מחשבת את ערך האופציות למניותיה בעסקות רכישת חברות

21.3.2001 / 0:56

הכוונה היא לעסקות כדוגמת העסקה שנעשתה עם לקוחות ויז'נטק, לפיה הם יקבלו אופציות של ויז'נטק אותן יוכלו להמיר במניות של ברודקום - כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל"

כתב TheMarker.com
ltpgt
במסמכים שהגישה ברודקום (סימול BRCM) לרשות לניירות הערך בארה"ב מתברר כי החברה מתכוונת לערוך שינויים בדרך בה היא מבצעת חישובים בעסקות שבמהלכן חברות שהיא רוכשת מוכרות אופציות ללקוחותיהן, כך מדווח אתר ה"וול סטריט ג'ורנל". הכוונה היא לעסקות כדוגמת העסקה שנעשתה עם לקוחות ויז'נטק, לפיה הם יקבלו אופציות של ויז'נטק אותן יוכלו להמיר במניות של ברודקום, אם ירכשו מוצרים בסכום מסוים. הסיבה לשינוי היא תהיות שעלו בנוגע לשיטת החשבונאות שהחברה השתמשה בה כאשר רכשה חברות שהציעו כתמריץ ללקוחותיהן אופציות תמורת רכישות.
lt/pgt

ltpgt
במסמכים שהגישה ברודקום נכתב גם שהחברה נמצאת בעיצומה של בחינה מחודשת הנוגעת לתהליך החשבונאות שהחברה השתמשה בו, כאשר רכשה בשנה שעברה את חברת אלטימה. כחלק מהתהליך, ברודקום עשויה לעבור על התוצאות פרו-פורמה של 9 החודשים הראשונים בשנה שעברה. דובר ברודקום סירב להגיב.
lt/pgt

ltpgt
ברודקום התרחבה בשנתיים האחרונות באמצעות רכישת חברות. החברה ציינה שלחמש חברות שהיא רכשה בחודשים האחרונים היו הסכמי אופציות עם לקוחותיהן. בהתאם להסכמים אלה, הלקוחות מקבלים את הזכות לקנות מניות אם יקנו מוצרים בכמות מסוימת.
lt/pgt

ltpgt
ה"ג'ורנל" מדווח כי בעת הגשת המסמכים לרשות לניירות ערך ביום שני, אמרה ברודקום שהיא תהיה אחראית על 5.7 מיליון אופציות שנופקו על ידי ויז'נטק. אופציות אלה יופחתו מההכנסות, כאשר הלקוחות יעמדו בדרישות הרכישה של ברודקום. ערכן של האופציות, שמחיר המימוש שלהן הוא כ-0.002 דולר למניה, יחושב כאשר ימומשו. בהתאם למסמכים, לקוחות ויז'נטק מחזיקים באופציות הללו, וכעת הם יכולים לרכוש באמצעותן מניות של ברודקום, שימומשו מדי רבעון החל מינואר 2001 עד דצמבר 2004. עסקת הרכישה עם ויז'נטק נסגרה בינואר.
lt/pgt

ltpgt
במהלך חודש מארס, החברה עברה מחדש על מדיניות החשבונאות שלה בנוגע לחוזים המבוססים על אופציות, מפני שלקוחה גדול של החברה, חברת 3Com (סימול COMS) ביטלה לאחרונה חוזה שכזה. הדבר העלה חשש שמא חברות אחרות יילכו בעקבותיה ויבטלו חוזים. 3Com חתמה ביולי על הסכם רכישה עם אלטימה, ממש לפני שהחברה נרכשה על ידי ברודקום בספטמבר, מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".
lt/pgt

ltpgt
בתחילת מארס, ברודקום דיווחה שהיא מקיימת התייעצויות עם רשות ניירות ערך האמריקאית בנוגע לדרך הנאותה שיש לחשב בה הסכמים המבוססים על אופציות. החברה מסרה שכאשר יסתיים תהליך הבדיקה של הרשות ומבקרי החשבונות שלה, היא מתכוונת לחשוף את כל המשמעויות הנובעות משיטת החשבונאות הנוכחית.
lt/pgt

ltpgt
ה"וול סטריט ג'ורנל" מוסר שלפחות שמונה בעלי מניות הגישו תביעות נגד ברודקום בשל הדרך בה בוצעו החישובים הכלכליים עם החתימה על החוזים הללו. בכמה מהתביעות האלה מצהירים התובעים שאי ניכוי ערכן של האופציות מנתוני המכירות ניפח את נתוני המכירות והרווחים של ברודקום. ברודקום טוענת שתביעות אלה משוללות יסוד, ושהחברה מתכוונת להגן על עצמה נמרצות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully