וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: הירידות צפויות להימשך גם היום בעקבות התרסקות הנאסד"ק; משקיעים זרים ימשיכו למכור מניות

21.3.2001 / 8:57

מרבית המניות הדואליות פותחות פערים שליליים, בהן נייס, מג'יק ומטלינק עם פערים של 5%

גולן פרידנפלד
ltpgt
לאחר שסיימה אתמול הבורסה את יום המסחר בירידות של כחצי אחוז, ולאחר הירידות החדות בנאסד"ק אמש שהסתכמו ב-4.8%, צפויה הבורסה בתל אביב להגיב בירידות שערים בפתיחת המסחר.
lt/pgt

ltpgt
מחזורי המסחר הדלילים שמאפיינים את הבורסה בעת האחרונה לא צפויים להשתנות היום באופן מיוחד, כך שהנטייה של מרבית המשקיעים המובילים בשוק לא להיכנס להשקעות בבורסה תימשך, כנראה, גם היום.
lt/pgt

ltpgt
רמי דרור, מנ"כל די.בי.אמ השקעות, סבור כי אנו צפויים היום להמשך הירידות, וכי על הבורסה מופעלים מספר מנופים שיגרמו לירידות השערים היום. להערכתו של דרור, הירידות אתמול נבעו ממכירות סחורה של המשקיעים הזרים, ובעקבותן גם עלה שער הדולר.
lt/pgt

ltpgt
דרור מעריך כי גם היום, בייחוד לאחר ירידות החדות בנאסד"ק אתמול, ימשיכו המשקיעים הזרים למכור מניות ולסגור פוזיציות שפתחו. המנוף העיקרי שמופעל על הבורסה וגורם לירידות שלה כלפי מטה הוא היעדר קונים. "אף גוף גדול לא נכנס היום לבורסה על מנת לרכוש מניות, וגם לא נראה שזה יקרה בקרוב", מוסיף דרור.
lt/pgt

ltpgt
חברת כלל אלקטרוניקה , שדיווחה אתמול על הפסד רבעוני אדיר בסך 368 מיליון שקל, סיימה אתמול בעליות של 2.2%. פעילים בשוק סבורים כי השוק כבר גילם במחיר המניה, שירד מתחילת השנה ב-46%, את הדו"חות הגרועים של החברה, וכי המניה לא צפויה להמשיך ולרדת בשיעורים חדים.
lt/pgt

ltpgt
מרבית המניות הדואליות פותחות הבוקר את המסחר בפערי ארביטראז' שליליים. מניות מטלינק , נייס ומג'יק פותחות פער של כ-5%, ומניות ריטליקס ואלביט הדמיה 1081116-MRQ פותחות פער של כ-6%. מניית טבע 629014-MRQ פותחת עם פער שלילי גם כן של 0.7%.
lt/pgt

ltpgt
הבוקר פורסם כי בנק הפועלים מקפיא לעת עתה את ההנפקה שתיכנן בוול סטריט, לנוכח המשבר הפוקד את שוק ההון והכלכלה האמריקאית, ואי היווצרותם של תנאים מתאימים להנפקה.
lt/pgt

ltpgt
לדברי הבנק, ההחלטה העקרונית לגבי ההנפקה לא שונתה וכי בשלב זה הוא לא מתכוון לקדם את התהליך, לפחות עד שתתבהר המפה הכלכלית בארה"ב. לפיכך, צפויה מניית הפועלים להגיב בפתיחת המסחר לידיעה זו, אם כי ייתכן שהערכות החיוביות לגבי תוצאות הבנק בשנת 2000 (שיתפרסמו מחר) יכוונו את הקונים אל עמדת הקנייה למניה.
lt/pgt

ltpgt
פעילים בשוק סבורים כי מניית מכתשים אגן תמשיך לרכז עניין רב היום, בשל הירידות החדות (של כ-10%) מהן סבלה המניה ב-3 הימים האחרונים, וגם בשל הבריחה של המשקיעים ממניות הטכנולוגיה וחזרתם למניות הדיפנסיוויות יותר דוגמת מכתשים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully