וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת שרפ"ק הפסידה 15 מיליון שקל בשלושת החודשים האחרונים בגין ההשקעה בסקופ

21.3.2001 / 9:50

יצרנית המתכות סקופ פירסמה היום דו"חות כספיים חלשים לרבעון הרביעי של 2000; מזהירה מפני האטה גם השנה

שלומי גולובינסקי
ltpgt
קבוצת שרם פודים קלנר ידועה כקבוצה בעלת תזמון, שיודעת לנצל מחירי שפל או הזדמנויות לגריפת רווחים נאים. לא זה המצב לגבי השקעה שביצעה הקבוצה ביצרנית המתכות סקופ, לפני שלושה חודשים בלבד.
lt/pgt

ltpgt
אורדן , מקבוצת שרם, השקיעה בחודש נובמבר 46.4 מיליון שקל בסקופ, תמורת הקצאת 20% ממניותיה. ההקצאה שיקפה אז שווי חברה של 45 מיליון דולר ומחיר מניה של 38.39 שקל.
lt/pgt

ltpgt
שלושה חודשים עברו, ומניית סקופ, מניה של חברת כלכלה ישנה מובהקת בעלת שיעור צמיחה שנתי נאה, פשוט קרסה לה. כיום נסחרות מניות סקופ במחיר של 25.7 שקל - מה שמסב לקבוצת שרפ"ק הפסד של 15.2 מיליון שקל, על הנייר כמובן. בשרם יכולים להתנחם באופציית PUT שנתנה סקופ לאורדן, במסגרתה יכולה האחרונה להחזיר לה את המניות - מה שאמור לצמצם את הנזק למינימום.
lt/pgt

ltpgt
הנפילה במחיר מניית סקופ באה על רקע הרעה די משמעותית בתוצאות העסקיות של החברה, שכמנהג הימים האלה גם מצרפת מעין אזהרת רווח ל-2001 בדו"חותיה הכספיים.
lt/pgt

ltpgt
סקופ עוסקת ביבוא ושיווק מוצרים וחומרי גלם בענף המתכות הלבנות. סקופ סיימה את הרבעון הרביעי של 2000 עם הכנסות של 61 מיליון שקל - ירידה של 7% ביחס להכנסות שנרשמו ברבעון השלישי - 65 מיליון שקל. למעשה, הרבעון הרביעי של 2000 היה הרבעון החלש ביותר של סקופ במשך השנה, בעוד שב-1999 היה הרבעון הרביעי הרבעון החזק ביותר של סקופ במהלך השנה כולה.
lt/pgt

ltpgt
במקביל, נרשמה ירידה חדה ברווח הנקי, שנפל ל-2.1 מיליון שקל בלבד, לעומת רווח של 5.8 מיליון שקל ברבעון השלישי ורווח של 4.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
lt/pgt

ltpgt
את שנת 2000 כולה הצליחה עדיין סקופ לסיים עם צמיחה נאה במחזור המכירות ל-252 מיליון שקל (לעומת 199 מיליון שקל ב-1999) ועם הכפלה של הרווח הנקי ל-21 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
בסקופ מסבירים כי הרבעון הרביעי התאפיין בלחץ של קונים להורדת מחירים, בעקבות ירידה מסוימת במחירי הניקל מרמה ממוצעת של 8,000 דולר לטון ל-7,500 דולר לטון. אגב, מחירו של הניקל המשיך לצנוח, והוא נסחר כעת ברמות של 6,500 דולר לטון.
lt/pgt

ltpgt
בסקופ אומרים עוד, כי ברבעון הרביעי של השנה ביססה החברה את חוג לקוחותיה ביוון, טורקיה ורומניה בתחום מוצרי אלומיניום תעופתיים ומסחריים. מנגד, במדינות ערב חלה ירידה משמעותית במכירות כתוצאה מהמצב היטחוני והפוליטי בארץ. שיעור היצוא מכלל המכירות של סקופ ירד בשנת 2000 ל-6.5% מ-10% ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
כאמור, בסקופ גם די פסימים לגבי 2001, מה שגורם להם לפרסם מעין אזהרת רווח בדו"חות הכספיים. בסקופ אומרים כי קיימת אי ודאות לגבי 2001, עקב המיתון העמוק אליו נכנס המשק. בסקופ פועלים לפצות על הירידה במכירות בישראל, על ידי הרחבת סל המוצרים ומאמצי שיווק גדולים בחו"ל.
lt/pgt

ltpgt
באזהרת הרווח של סקופ נכתב עוד כי בתחילת 2001 מורגשת תחרות חריפה בכל ענפי המסחר בהם פועלת החברה, וזאת כתוצאה מהמיתון במשק.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully