וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היעד של גו-נקסט: מעבר לאיזון תפעולי כבר ברבעון הראשון של שנה הבאה

21.3.2001 / 11:55

כך נודע ל-TheMarker.com; חברת האינטרנט הנייד הפסידה כ-20 מיליון שקל בשנה הקודמת

גיא הדס
ltpgt
היעד של חברת האינטרנט הסלולרי גו-נקסט הוא לעבור לאיזון תפעולי כבר ברבעון הראשון של 2002, כך נודע ל-TheMarker.com. החברה, השייכת לפלאפון (51%) ולחברת סאני 555011-MRQ (מחזיקה ב-49%) , הפסידה ב-2000 כ-20 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
גו-נקסט הוקמה ביולי 2000 והיום יש לה כ-80 אלף מנויים, כולם ברשת פלאפון, כש-40% מהם שייכים למסלול המיועד לצעירים - פלאפון צ'ט. מנוי לשירות משלם 14.9 שקל בחודש כתשלום קבוע ובנוסף, משלם 29 אגורות עבור דקת זמן אוויר נתונים. מנוי במסלול צ'ט משלם 9.9 שקלים בחודש ו-19.9 אגורות לדקת זמן אוויר נתונים.
lt/pgt

ltpgt
את ההכנסות מזמן האוויר מקבלת פלאפון ואילו התשלום הקבוע מנותב לגו-נקסט. מחישוב מהיר עולה כי ההכנסות החודשיות של גו-נקסט מגיעות לכמיליון שקל בחודש. מפלאפון נמסר שהרוב המכריע של בעלי המכשירים משלם עבור דמי השימוש הקבועים, וכי אין הנחות או מבצעים בהם המנויים לא משלמים דמי שימוש אלה.
lt/pgt

ltpgt
כמעט כל הטלפונים הניידים אותם משווקת פלאפון היום תומכים בשירותי אינטרנט נייד, וכך כמעט כל מנוי חדש של פלאפון הופך למנוי גו-נקסט. גו-נקסט היתה אמורה לתמוך גם ב-WAP ולהוות פלטפורמת אינטרנט נייד לטלפונים של חברות הסלולר האחרות, פרטנר 10003245-MRQ וסלקום, אולם בשלב זה גו-נקסט עדיין אינה תומכת ב-WAP והשירות ניתן רק למנויי פלאפון.
lt/pgt

ltpgt
גו-נקסט פועלת בימים אלה על תוכנית חדשה, לפיה ספקי התוכן יהיו שותפים להכנסות, על פי הרייטינג שלהם. על פי התוכנית, ספקי התוכן המרכזיים יקבלו 2 אגורות עבור כל כניסה של מנוי לאתר שלהם. התוכנית דורשת את אישור דירקטוריון החברה.
lt/pgt

ltpgt
גורם המקורב לדירקטוריון בזק אומר כי בפלאפון יש אכזבה מקצב ההתפתחות של גו-נקסט. לטענתו, התוכניות העסקיות דיברו על קצב הכנסות גבוה יותר, אולם כפי ששוק התקשורת העולמי משנה את תחזיותיו, כך שונו גם התחזיות של גו-נקסט. "בגו-נקסט לקחו את הדוגמה של NTT דוקמו מיפאן, אבל שכחו שאנחנו לא יפאן והתוצאות של החברה מוכיחות זאת", אמר אותו גורם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully