וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרה השתתפות קבוצת עדן במכרז לערוץ המסחרי הנוסף

21.3.2001 / 13:00

מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו קבעה כי האיחור בהגשת ההצעה של קבוצת עדן - למרות שהיא הגבוהה ביותר, כ-13 מיליון שקל - נעשה בתום לב

הארץ
ltpgt
lt/bgtאריאל ויסltbgt
מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו החליטה לאשר את השתתפותה של קבוצת עדן במכרז להפעלת הערוץ המסחרי הנוסף. בישיבתה אתמול דנה המועצה גם בניגודי אינטרסים אפשריים של חברי המועצה, כתוצאה מקשרים שהם מקיימים עם בעלי עניין באחת מארבע הקבוצות שהגישו הצעות במכרז.
lt/pgt

ltpgt
על פי חוות דעת משפטית שהתקבלה במועצה, נפסלו שני חברי מועצה, עורך דין נזי חלבי והעיתונאית נינו אבסדזה. חברי המועצה, נתן דונביץ ובמבי שלג, החליטו לפסול את עצמם מהשתתפות בהליכי המכרז.
lt/pgt

ltpgt
הגשת הצעת קבוצת עדן במכרז בתחילת פברואר נעשתה ברגע האחרון. נציגי הקבוצה הגיעו בדקה האחרונה, וחלק מהמסמכים הגיעו כשעה וחצי לאחר סגירת המכרז. אף כי הקבוצות המתחרות לא פנו בבקשה רשמית לפסול את עדן בשל האיחור, החליטה המועצה לבדוק את העניין, מחשש שהקבוצות האחרות יפעלו בסופו של דבר משפטית.
lt/pgt

ltpgt
על פי החומר שנאסף ברשות השנייה ועל פי התצהירים שהגישו ראשי קבוצת עדן, ולמרות שקבוצת עדן הגישה את הצעת התשלום הגבוהה ביותר - כ-13 מיליון שקל - קבעה המועצה כי האיחור נעשה בתום לב.
lt/pgt

ltpgt
בדיון נבדקו גם קשרים אפשריים בין חברי המועצה לבין הגופים המתמודדים במכרז. על פי חוות דעת משפטיות שהוגשו למועצה הוחלט כי נינו אבסדזה ועו"ד נזי חלבי לא יוכלו להשתתף בהליך בשל חשש לניגוד עניינים.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף הודיעו במבי שלג, הנשואה ליאיר שלג, חבר מערכת עיתון "הארץ", ונתן דונביץ, שעבד בעבר במערכת "הארץ", כי הם פוסלים עצמם מלהשתתף בהליך. קבוצת הארץ מחזיקה ב-16% מקבוצת אפיק המתמודדת במכרז.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully