וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: אכזבה מהורדת הריבית המתונה; אינטל צללה לשפל של השנה האחרונה

20.3.2001 / 23:45

לוסנט, שנסקה בפתיחת המסחר, ירדה בסיומו ב-6.5%; אורקל ירדה ב-7% לאחר שהודיעה על פיטורי 2% מעובדיה

יהודה שויצר
ltpgt
הטלטלה בוול סטריט בעיצומה, הנאסד"ק שפתח את יום המסחר בעליות, עם שביב תקווה לסיום "הימים הנוראים", קרס בתום המסחר לרמתו הנמוכה מאז נובמבר 1998.
lt/pgt

ltpgt
יום המסחר בוול סטריט התנהל תוך צפייה להודעה על קיצוץ הריבית ע"י הבנק הפדרלי. רוב האנליסטים בוול סטריט העריכו כי הריבית תקוצץ במחצית האחוז, מעטים האמינו כי הנגיד יגדיל לעשות ויקצץ ב-0.75% את הריבית. תוך כדי הצפייה להודעה רשמו המדדים עליות שערים, אך כשזו הגיעה, עברו המדדים לירידות שערים חדות.
lt/pgt

ltpgt
מדד הנאסד"ק המשיך והידרדר וירד ב-4.8% ל-1,857 נקודות, הרמה הנמוכה מאז נובמבר 1998. הדאו ג'ונס איבד 2.4% בהובלת מניות התעשייה הכבדות והפיננסים.
lt/pgt

ltpgt
הבנק הפדרלי של ארה"ב הוריד את הריבית בחצי אחוז, בהחלטה צפויה למדי, לרמה של 5%, הרמה הנמוכה מזה 19 חודשים. נגיד הבנק הפדרלי, אלן גרינספאן, רמז גם כי לא יהסס לקצץ שוב את הריבית אם יהיה צורך בכך עוד לפני ועידת השווקים הפתוחים הבאה שתתקיים ב-15 במאי.
ltbgt
אינטל צללה לשפל חדש
lt/bgt
יצרנית השבבים הגדולה אינטל איבדה 9% לרמה הנמוכה בשנה האחרונה. מניות החברה החלו לאבד גובה עם פרסום ההודעה על הריבית. יחד עם אינטל ירדו יתר מניות המגזר. ברודקום (סימול BRCM) ירדה ב-11.1% ורמבוס (סימול RMBS) איבדה 11.8%.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל יצרנית המחשבים דל DELL (דל) , מייקל דל, הדגיש היום כי החברה תעמוד בתחזיות לרבעון הראשון של השנה. בראיון שקיים בתערוכת תעשיית האלחוט המתקיימת בארה"ב, הדגיש דל כי אין הם מתכוונים לשנות את ההנחיות שנתנו עם פרסום התוצאות לרבעון הרביעי. מניות החברה, שהגיבו בתחילה לידיעה בעליות, סיימו בירידה של 1.8%. יצרנית המחשבים IBM (סימול IBM) ירדה ב-4.6% וקומפאק (סימול CPQ) רשמה ירידה דומה.
lt/pgt

ltpgt
ימים מספר לאחר שחברת אורקל הודיעה על ירידה במכירות וברווחים ברבעון הפיסקלי השלישי, הודיעה החברה כי תקצץ עד ל-2% מכוח האדם או כ-866 עובדים. מניות החברה הגיבו בתחילה בעליות להודעה על צעדי ההתייעלות אך לנוכח המגמה בשוק סיימה מניית החברה את המסחר בירידה של 7%.
lt/pgt

ltpgt
מניית גולדמן סאקס (סימול GS) ירדה ב-4.3%. בנק ההשקעות דיווח היום על רווח נקי גדול של 768 מיליון דולר עבור הרבעון הראשון של שנת הכספים, שהסתיים ב-23 בפברואר. תוצאה זו, המשקפת רווח למניה של 1.4 דולר, עולה על תחזיות האנליסטים שצפו רווח של 1.30 דולר למניה. עם זאת, היתה זו ירידה של 13.4% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל ב-2000. למרות שעלה על התחזיות, הזהיר הבנק כי התנאים הכלכליים הנוכחיים פגעו בתוצאותיו וכי יתמקד בצמצום הוצאותיו בטווח הקרוב.
ltbgt
יאהו בהסכם עם ורייזון
lt/bgt
יאהו הודיעה כי חתמה על הסכם לספק שירותי אינטרנט סלולרי לחברת הסלולר וורייזון (סימול VZ). כמו כן, הודיעה חברת האינטרנט כי מינתה סגן נשיא חדש - גרגורי קולמן - לחטיבת צפון אמריקה שלה. למרות זאת ירדה מניית יאהו ב-6.7%.
ההסכם עם וורייזון וויירלס מאפשר ללקוחות חברת הסלולר לקבל ולשלוח הודעות בדרכים שונות באמצעות הטלפונים הסלולריים שלהם.
lt/pgt

ltpgt
אתמול הודיעה וורייזון על הסכם ענק עם לוסנט . לוסנט זינקה אתמול ב-20% ובתחילת המסחר טיפסה ב-13% נוספים אך עם פרסום ההודעה על הריבית ירדה המניה ב-6.5%.
lt/pgt

ltpgt
אמזון ירדה ב-2.4%. קמעונאית האינטרנט דיווחה היום כי היא במו"מ אסטרטגי עם בסט ביי. ירידות שערים נרשמו גם במניות AOL-טיים וורנר 10003651-MRQ שירדו ב-2.8% ו-eBay (אי.ביי) 10003645-MRQ איבדה 4.7%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully