וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנקאות ההשקעות בארה"ב הוכתה קשות בעקבות נפילת השווקים

21.3.2001 / 16:09

מורגן סטנלי, ליהמן ברדרס ובר סטרנס דיווחו על נפילה של 40%-30% ברווחי הרבעון

דפנה מאור
ltpgt
ירידה חדה נרשמה ברווחיהם של בתי ההשקעות המובילים בוול סטריט ברבעון האחרון. מורגן סטנלי (סימול MWD), ליהמן ברדרס (סימול LEH) ובר סטרנס (סימול BSC) דיווחו היום על ירידה של 40%-30% ברווחיהם, יום לאחר שהבנק המוביל בתחום, גולדמן סאקס (סימול GS), דיווח על ירידה של 13% ברווח הרבעוני.
lt/pgt

ltpgt
רווחי ליהמן ברדרס ברבעון המסתיים ב-28 בפברואר נפלו ב-29% לעומת הרבעון הקודם, ל-387 מיליון דולר. הרווח למניה היה 1.39 סנט, מעט מעל תחזיות לרווח של 1.37 דולר למניה. בדומה לגולדמן סאקס, וכצפוי, חולשת בנקאות ההשקעות בעקבות נפילת השווקים היוותה פגיעה עיקרית בתוצאותיו. תחום זה רשם נפילה של 20% בהכנסות, ל-471 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
מורגן סטנלי דין וויטר, הברוקר השני בגודלו בארה"ב אחרי מריל לינץ', דיווח על נפילה של 30% ברווח הרבעוני ל-1.08 מיליארד דולר. בשורת הרווח למניה רשם הבנק 94 סנט, לעומת תחזיות של 93 סנט למניה. בדומה לליהמן ברדרס, עיקר הפגיעה ניכרה בבנקאות ההשקעות. בתחום הייעוץ למיזוגים ורכישות, דיווח הבנק כי נראתה יציבות, ותוצאותיו אינן משקפות את ההאטה הגלובלית בפעילות זו.
lt/pgt

ltpgt
לעומתם החטיא בר סטרנס את התחזיות עם רווח של 1.10 דולר למניה, לעומת תחזיות של 1.28 דולר. האכזבה מתוצאותיו היא רבה, שכן הבנק כבר הזהיר החודש כי לא יעמוד בתחזיות, ויפטר עובדים במטרה לקצץ הוצאות. הדו"ח הרבעוני הראה כי רווחיו ירדו ב-40.3% לעומת הרבעון המקביל, ל-166 מיליון דולר. הירידה בהכנסות מבנקאות ההשקעות היתה דרסטית יותר מאשר אצל האחרים - 59%.
lt/pgt

ltpgt
עבור גולדמן סאקס, הנחשב לבנק השקעות מגוון, העוסק בתחומים רבים של השקעות ומייעץ לחברות רבות, היתה הירידה דרסטית פחות. אחת הסיבות לכך היא שבנק זה הצליח למלא את החסר בעזרת ייעוץ לרכישות ומיזוגים, תחום בו הוא מוביל לצד מורגן סטנלי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully