וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נוקיה ואריקסון מנצלות את במת תערוכת CeBIT למפגן שרירים

21.3.2001 / 16:53

נוקיה שמה לה ליעד להגדיל את נתח השוק שלה ל-40%; אריקסון חברה למיקרוסופט

יהודה שויצר
ltpgt
נוקיה, יצרנית הטלפונים הסלולריים הגדולה בעולם, הודיעה היום כי שמה לעצמה למטרה להגדיל את נתח השוק שלה בענף מכשירי הטלפונים הניידים ל-40%, מנתח של 34% בו מחזיקה החברה כעת. החברה הפינית ניצלה את השקת שני דגמים חדשים של טלפונים לגלישה באינטרנט במהלך תערוכת CeBIT בגרמניה לצורך הכרזתה המרשימה.
lt/pgt

ltpgt
תערוכת CeBIT היא יריד האלקטרוניקה התעשייתי הגדול ביותר בעולם, וחברות רבות מנצלות אותו ליותר מאשר השקה של מוצרים חדשים. מול נוקיה, עם טלפוני ה-GPRS החדשים שלה, הציגה אריקסון עדכון לטלפונים קיימים, המאפשר להם לנגן אודיו באופן מקוון, באמצעות תוכנה של מיקרוסופט 10003604-MRQ .
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/graphs/cellular_pie.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
היעד החדש של נוקיה - השגת נתח שוק של 40% - אינו בלתי מושג, שכן המתחרות, מוטורולה ואריקסון, נמצאות במגמת ירידה ושתיהן נפגעו קשה יותר מההאטה הכלכלית. "אנו נמצאים בדרך הנכונה על מנת להשיג מטרה זו", אמר אנסי ואנג'וקי, סגן נשיא בנוקיה, וציין כי עדיין לא נקבע לוח זמנים להשגת היעד.
lt/pgt

ltpgt
נוקיה היא החברה היחידה בין 5 המובילות בשוק מכשירי הסלולר שהגדילה את נתח השוק שלה ברבעון הרביעי של 2000. נוקיה מובילה את החבורה עם נתח של 33.9%, בעוד שמוטורולה ואריקסון הבאות אחריה איבדו נתח שוק, בדומה למגמה שנרשמה ברבעון השלישי.
lt/pgt

ltpgt
נוקיה הגדילה, כאמור, ברבעון הרביעי את נתח השוק שלה ל-33.9%, לעומת 30% ברבעון השלישי. לעומתה, הצטמק חלקן היחסי של מוטורולה ואריקסון ל-12.7% ו-8.7%, בהתאמה. סימנס הגרמנית, שהגיעה למקום הרביעי, איבדה נתח שוק נכבד, ואילו מצושיטה, המייצרת את מותג פנסוניק, שמרה על נתח השוק ובכך התקדמה למקום החמישי ברשימה.
lt/pgt

ltpgt
כאמור, חשפה נוקיה בתערוכה שני דגמים חדשים הפועלים בטכנולוגיית GPRS (טכנולוגיה להעברת אינטרנט מהיר ברשתות סלולר). נוקיה 8310 יצא לשוק כבר ברבעון השלישי של השנה ודגם ה-6310 ברבעון הרביעי.
lt/pgt

ltpgt
אריקסון, בתחרות מול נוקיה, משתמשת בברית עם מיקרוסופט כדי לנגח את היריבה. נוקיה הכריזה אתמול על הכללת תוכנת המדיה של ריל נטוורקס בטלפונים שלה, כך שהמנויים יוכלו לצפות בווידיאו ולנגן קבצי מוסיקה בדגם הקומיוניקייטור 9210. מול זה הציגה אריקסון את המכשיר R520, הכולל Bluetooth ואת תוכנת המדיה של מיקרוסופט. ב-1999 הכריזו אריקסון ומיקרוסופט על מיזם משותף לפיתוח תוכנה לגלישה באינטרנט.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully