וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר על אם סיסטמס: מניה שכדאי להחזיק בה "עד יעבור זעם"

21.3.2001 / 17:09

בבנק ההשקעות משאירים המלצת "קנייה" למניה, אך מורידים את מחיר היעד מ-22 דולר ל-12 דולר

גיא הדס
ltpgt
"אף שאיננו יכולים לחזות את רמת השפל אליה עשויה מניית אם סיסטמס להגיע (היא המושפעת בין היתר מהירידות בשוקי ההון), אנו סבורים שברמות במחירים הנוכחיות, זו אכן מניה שכדאי להחזיק בתיק למשקיעים המוכנים להמתין "עד יעבור זעם". כך נכתב בדו"ח של בנק הפועלים על חברת אם סיסטמס.
lt/pgt

ltpgt
למרות ההמלצה להחזיק במניה, הפועלים מוריד את מחיר היעד של המניה ל-12 דולר, ממחיר שעמד קודם לכן על 22 דולר למניה. אולם, הבנק מותיר על כנה המלצת "קנייה" למניה, ומעריך כי היא בסיכון גבוה במיוחד בטווח הקצר.
lt/pgt

ltpgt
עדכון ההמלצה נעשה לאחר שאם סיסטמס פירסמה אזהרת רווח ל-2001, בה הורידה את תחזית המכירות ל-70 מיליון דולר, וזאת בהשוואה לתחזית קודמת שעמדה על 120 מיליון דולר. המניה נסחרת היום בירידות קלות, סביב מחיר של 6 דולרים למניה.
lt/pgt

ltpgt
האנליסט שי קמין, שכתב את ההמלצה, מסתמך לא מעט על קופת המזומנים של החברה העומד היום על 100 מיליון דולר. קופה זו מספקת לאם סיסטמס הכנסות מימון של 6 מיליון דולר בשנה. הוא כותב כי "יש לראות בחיוב את העובדה כי הנהלת החברה השכילה להצטייד במזומנים כשתנאי השוק איפשרו זאת, דבר המאפשר לה להמשיך בפעילות שוטפת מבלי לקצץ בתקציבי המחקר". יחד עם זאת, בבנק הפועלים צופים גידול ניכר בהוצאות המחקר והפיתוח השנה עקב פיתוחים חדשים.
lt/pgt

ltpgt
עוד מוזכר בדו"ח כי החברה בוחנת אפשרויות למיזוגים ורכישות עם חברות בעלות טכנולוגית משלימות.
lt/pgt

ltpgt
נזכיר, כי ההדרכה החדשה שהנהלת אם סיסטמס נתנה מדברת על הכנסות של 15 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2001 (בעוד שבית ההשקעות קיוו להכנסות של כ-20 מיליון דולר) ועל הפסד של 8 סנטים למניה (בעוד שבבית ההשקעות קיוו לאיזון בשורת הרווח ברבעון).
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully