וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: פיחות של 0.75% בשקל - היציג נקבע על 4.2120 שקלים, הגבוה מזה 15 חודשים

21.3.2001 / 18:18

לאחר קביעת היציג התמתנו העליות בדולר והוא נסחר ברמה של 4.2050 שקלים; סוחרים: הציבור עדיין לא רץ לדולר

ליאור כגן
ltpgt
יום המסחר בשוק המט"ח נפתח באותה המגמה של ימי המסחר האחרונים, כשהביקושים לדולר ממשיכים לזרום. כך, עם פתיחת המסחר חצה הדולר את רמת ה-4.20 שקלים, שרק לפני שבוע נראתה כרחוקה, וכמעט בלתי הגיונית.
lt/pgt

ltpgt
הדולר, ששערו היציג נקבע אתמול על 4.1810 שקלים, התחזק כבר אתמול בסיום המסחר לרמה של 4.20 שקלים, ובמהלך יום המסחר הנוכחי גברו הביקושים, כך ששערו היציג נקבע על 4.2120 שקלים, עלייה של 0.75% לעומת היציג שנקבע אתמול. שערו היציג של הדולר הינו השער היציג הגבוה ביותר מזה 15 חודשים (בחודש מאי האחרון חצה הדולר רמה זו, אך רק במהלך המסחר).
lt/pgt

ltpgt
בשעה זו, במקביל לפתיחת המסחר במגמה חיובית בנאסד"ק, יורד מעט הדולר, והוא נסחר בין הבנקים ברמה של 4.2050 שקלים, ירידה של כ-0.15% מהשער היציג. מחדרי העסקות של הבנקים נמסר כי עיקר הביקושים הם בין בנקאיים, וכי המשקיעים הזרים והציבור פעילים, אך ברמה נמוכה יותר.
lt/pgt

ltpgt
את המשך הביקושים לדולר ניתן להסביר בירידות בבורסת הנאסד"ק. אתמול צנח הנאסד"ק ב-4.8%, לאחר שהמשקיעים התאכזבו משיעור הורדת הריבית עליו הודיע הנגיד (הפחתה של כ-%0.5). המשך הירידות בנאסד"ק ישפיע כמובן על המסחר בבורסה בת"א, ונראה כי משקיעים נוספים יעדיפו את ההשקעה בדולר, על פני ההשקעה בשוק המניות.
lt/pgt

ltpgt
לדברי סוחרים בשוק, הדולר לא צפוי להמשיך להתחזק בצורה חדה כל עוד הציבור יבהל וינהר לעבר ההשקעה בדולר. לדבריהם, גם נוכחות הזרים משפיעה על הלך המסחר, כך ניתן היה לראות שביום חמישי, הבנקים הזרים החלו בקניות מאסיוויות שסחפו את כל השוק.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully