וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: מניות הטלקום רשמו ירידות חדות בעקבות הורדות דירוג ותחזיות שליליות

21.3.2001 / 19:28

מניית התוכנה לוגיקה איבדה 10%; פראנס טלקום ובריטיש טלקום ירדו בכ-6%; במגזר השבבים בלטה בוקהם בירידה של 8.2%

גיא צ'אק
ltpgt
שוקי אירופה רשמו ירידות חדות לנוכח הורדת הריבית ה"בלתי מספקת" בארה"ב. תרמו לירידות נתוני הביטחון העסקי בגרמניה שהראו ירידה לשפל של 20 חודשים. ההערכה הרווחת בקרב המשקיעים היא שבתקופה הקרובה יתפרסמו אזהרות רווח נוספות של חברות הטכנולוגיה. ה-FTSE ירד ב-2%, מדד CAC 40 איבד 2.2% והדקס רושם עתה ירידה של 2.3%.
lt/pgt

ltpgt
בלטו בירידות מניותיהן של חברות המספקות תוכנה, לאחר שמריל לינץ' העריך שההאטה בארה"ב תגלוש בקרוב לאירופה. לוגיקה ירדה ב-10% ו-SAP איבדה 4.1%. ירידות חדות נראו גם בקרב יצרניות ציוד התקשורת בהובלת אלקטל, אינפינאון ו-ARM. שלוש המניות איבדו כ-5% מערכן. בוקהם צנחה ב-8.2%.
lt/pgt

ltpgt
אריקסון נפלה ב-7.5%, לאחר שהחברה השוודית הודיעה כי אין בכוונתה למכור את חטיבת ייצור הטלפונים הסלולריים, למרות ההפסדים הכבדים שמייצרת חטיבה זו לחברה. "אנו לא מתכוונים למכור חטיבה זו", אמר סגן נשיא אריקסון, פר-ארנה סנדסטורם, לרויטרס בתערוכת תעשיית האלחוט CTIA.
lt/pgt

ltpgt
מגזר הטלקום איבד גובה בגלל המלצות שליליות של אנליסטים וחששות מפני אזהרות רווח צפויות. בריטיש טלקום נפלה ב-5.5% לאחר שעלתה ב-4.5% אתמול. החברה ביטלה ארוחה בהשתתפות בעלי המניות ובשוק העריכו כי החברה עמדה לצאת בהודעה דרמטית. מניית וודאפון רשמה ירידה של 3% בעקבות הורדת דירוג על-ידי ABN אמרו. פראנס טלקום ודויטשה טלקום ירדו ב-7% וב-5.5% בהתאמה.
lt/pgt

ltpgt
מניית UPC, חברת הכבלים הגדולה באירופה, נפלה ב-14.4%. היום נודע כי ייתכן ש-UPC תיאלץ לפתוח את רשתות האינטרנט המהיר שלה, המופעלות על ידי חברת הבת צ'לו, למתחרות. החלטה זו איננה סופית, ותלויה בהגדרתה של צ'לו כספקית אינטרנט בפס רחב.
lt/pgt

ltpgt
לצד מניות הטכנולוגיה נרשמו ירידות גם במניות הפיננסים בעקבות הודעות על ירידה ברווחי בנקי ההשקעות בארה"ב. רויאל בנק אוף סקוטלנד ירדה ב-6.1%, פרודנשל ירדה ב-2.6%, אבי נשונל איבדה 3.3% והאליפקס ירדה ב-3.4%.
lt/pgt

ltpgt
בשוק המדיה בלטה מניית מניית RTL, חברת שידורי הטלוויזיה והרדיו הגדולה ביותר באירופה שנחתכה ב-7%. החברה דיווחה על נפילה של 60% ברווח השנתי, והזהירה מהאטה בשנה הנוכחית. מניית רויטרס צנחה ב-11%. בקרב מניות הנפט עלתה טוטאל פינה ב-0.7% לאחר שהודיעה כי היא איננה שואפת לרכוש את חברת הנפט הספרדית רפסול. רפסול הוסיפה 5%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully