וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איינהורן: "מבחינה פוליטית יהיה קשה מאוד להעביר את חוק הבזק"

21.3.2001 / 19:38

סגן נשיא דסק"ש לא מאמין שהתהליך שמוביל ח"כ פורז יביא לפתיחת השוק לתחרות; פורז מעוניין להביא את החוק להצבעה כבר במאי

גיא הדס
ltpgt
"אני לא אופטימי שדרך החקיקה אותה מוביל ח"כ פורז תוביל בסופו של דבר לפתיחת שוק התקשורת לתחרות. פורז הוא רק אדם אחד, ולמרות שהוא דוחף את העניין, חברי הכנסת צריכים בסופו של דבר להצביע עבורו, ומבחינה פוליטית יהיה קשה מאוד להעביר את החוק. התקווה היחידה היא כי חילופי השלטון יביאו שינוי שיאפשר העברת החוק", כך אמר ל- TheMarker.com בני איינהורן, סגן נשיא דיסקונט השקעות 639013-MRQ , שמחזיקה במניות תבל.
lt/pgt

ltpgt
אתמול הסתיים שלב הדיונים הפומביים בתיקון 24 לחוק הבזק בוועדת הכלכלה. עתה עומד יו"ר הוועדה, ח"כ פורז, להכין מספר טיוטות להצעת החוק, כאשר כל טיוטה מייצגת מספר אפשרויות, לדוגמה אחת עם חיוב ל-unbundling על רשת בזק והשנייה בלי.
lt/pgt

ltpgt
בחודש מאי אמור פורז להביא הצעות אלה להצבעה בוועדה, ולקראת סוף החודש הוא מקווה להביא את ההצעה לקריאות שנייה ושלישית בכנסת.
lt/pgt

ltpgt
איינהורן סבור כי באופן מעשי, הדבר היחיד שעיכב את מתן הרישיון לכבלים להעביר שירותי טלפוניה ואינטרנט מהיר על גבי התשתית שברשותן הוא שאלת התמורה. משרד האוצר דורש תמורה מחברות הכבלים כתוצאה ממעבר משיטה של זיכיון לרישיון, ומכך שלכבלים יורשה להשתמש בתשתית גם עבור שירותי תקשורת ולא רק עבור העברת שידורי טלוויזיה.
lt/pgt

ltpgt
"הוויכוח על סעיף התמורה הוא הטריגר שעצר את התעשייה", אומר איינהורן ומוסיף, "לכן תחום האינטרנט המהיר למעשה לא קיים. הפעילות של בזק לא תתרומם כל עוד לא יעמוד מולה מתחרה, ועד שלא יאפשרו לכבלים לתת את השירות, לא תהיה לבזק תחרות אמיתית".
lt/pgt

ltpgt
איינהורן אומר כי יסכים גם לפתיחת תשתיות הכבלים לגורמים אחרים שירצו לשדר, אם המדינה תדרוש, ולדעתו הפרדת התוכן מהתשתית לא צריכה להיות הגורם המונע מהכבלים להתחיל ולהפעיל שירותי תקשורת.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully