וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ג'יי.פי. מורגן דורש מהאנליסטים ליידע את החברות לפני פרסום המלצה

21.3.2001 / 21:07

לדברי הבנק, ההחלטה נועדה לשפר את התקשורת בין האנליסטים לבכירי החברות וכך להגביר את אובייקטיוויות המחקר

גיא צ'אק
ltpgt
בנק ההשקעות ג'יי.פי. מורגן הנחה את האנליסטים העובדים במסגרתו שעליהם לקבל תגובה מהחברה שהם מסקרים לפני שהם משנים את המלצתם למנייתה. בחוזר שהופץ בין האנליסטים של הבנק נאמר כי הן החברה שהאנליסט מכסה והן בנקאי ההשקעות שלה צריכים לדעת מהו טיב השינוי שהאנליסט מעוניין להכניס בהמלצתו למניה.
lt/pgt

ltpgt
בחוזר צוין כי על האנליסט להעביר העתקים של המלצתו החדשה הן לחברה והן לבנקאי ההשקעות לפני שהיא יוצאת לתקשורת.
lt/pgt

ltpgt
ההוראה החדשה באה בתקופה שבה התערער האמון באנליסטים כאנשי מחקר אובייקטיוויים של שוק ההון. יותר ויותר משקיעים סבורים כי בנקאי ההשקעות רואים באנליסטים מעין אנשי מכירת של הבנק ומשתמשים במסקנותיהם לקידום עסקי חיתום ומיזוגים.
lt/pgt

ltpgt
המשקיפים טוענים כי המלצות אנליסטים מוכתבות במידה הולכת וגוברת על-ידי האינטרסים של בנקי ההשקעות שלהם, ומטרת ההוראה החדשה היא להגביל עד כמה שאפשר את השפעתם של בנקאי ההשקעות על תוכן ההמלצות. על-ידי שקיפות מוחלטת של ההמלצה, תוכל החברה הנסקרת לדעת על ההמלצה מפי האנליסטים עצמם ולא מהתקשורת.
lt/pgt

ltpgt
לדברי הבכירים בג'יי.פי. מורגן, אמור הדבר לשפר את הקשר בין החברות לאנליסטים ועל-ידי כך למנוע מבנקי ההשקעות להשתמש באנליסטים לצורך קידום עסקיהם.
lt/pgt

ltpgt
ככלל, האנליסטים אינם נוהגים לתת המלצות מכירה לחברות אותן הם מכסים - רק 1.3% מתוך 26 אלף ההמלצות שנכללו במחקר של תומסון פייננשל היו המלצות "מכירה" או "מכירה חזקה". לעומת זאת, 31% מההמלצות היו "קנייה חזקה", 38% "קנייה" ו-30% היו המלצות "החזק".
lt/pgt

ltpgt
נראה, על כן, שבנק השקעות מצפה מהאנליסטים העובדים במסגרתו שיקדמו אינטרסים של הבנק. באוקטובר 2000 בנק ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון פיטר את האנליסט הידוע מייקל מאיו לאחר המיזוג של החברה עם DLJ. מאיו התפרסם כמי שנתן המלצת "מכירה" לארבעה בנקים במאי 1999.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully