וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההנפקה של Agere נדחית לתחילת השבוע הבא; מחיר ההנפקה עשוי להיות מקוצץ בפעם נוספת

21.3.2001 / 21:50

לפני מספר שבועות כבר הורידה לוסנט את מחיר היעד למניית חטיבת הרכיבים האופטיים שלה מטווח של 19-16 דולר למניה לטווח של 14-12 דולר למניה

גיא צ'אק
ltpgt
יצרנית ציוד התקשורת לוסנט דוחה שוב את ההנפקה של חטיבת הרכיבים האופטיים שלה, Agere. שווי ההנפקה מוערך ב-6.5 מיליארד דולר. בנוסף, ביום חמישי עשויה לוסנט לקצץ שוב את מחיר ההנפקה של מניות החברה כדי למשוך משקיעים.
lt/pgt

ltpgt
לפני מספר שבועות כבר הורידה לוסנט את מחיר היעד למניה מטווח של 19-16 דולר למניה לטווח של 14-12 דולר למניה, ובמקביל הודיעה כי תנפיק מספר רב יותר של מניות. בחברה מנמקים את ההחלטה בתנאי השוק הקשים לחברות האופטיקה. המתחרות קורנינג (סימול GLW) ו-JDS יוניפייז (סימול JDSU) פירסמו לאחרונה מספר אזהרות רווח ומניותיהן נפלו.
lt/pgt

ltpgt
לוסנט רכשה את Agere בינואר 2000 תמורת 8 מיליון מניות, שהיו שוות באותה עת 415 מיליון דולר. רכישה זו איפשרה ללוסנט, סוף סוף, להיכנס לתחום השבבים לתקשורת מהירה. מניית לוסנט נפלה ב-2000 בכ-83% לאחר שרשרת של אזהרות רווח, שהביאו את החברה לשני רבעונים רצופים של הפסדי ענק, פיטורי המנכ"ל ותוכניות הכוללות פיטורי אלפי עובדים.
lt/pgt

ltpgt
הנפקתה המהירה של Agere תאפשר ללוסנט להתרכז בתוכנית ההבראה, מציינים האנליסטים. ובנוסף יכולות מניות החברה לשמש כתמריץ נאה לעובדי לוסנט, שיקבלו אופציות עם הספין אוף. מניות Agere עשויות לשמש תמריץ גם למשקיעים לקנות את מניות לוסנט, כפי שקרה לג'נרל מוטורס (סימול GM) לפני שסיימה לחלק את מניות יוז (סימול GMH) בשנה שעברה.
lt/pgt

ltpgt
נורטל תהיה בין החברות שיעקבו בדריכות אחר הנפקת Agere, כסימן דרך עבור ההנפקה של חטיבת האופטיקה שלה. הנפקה זו צפויה להיות זולה יחסית, שכן חטיבה זו משרתת בעיקר את חטיבותיה האחרות של החברה, וחלק קטן מהכנסותיה מגיע מלקוחות חיצוניים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully