וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יותר מ-150 נציגים של מוסדיים אמריקאים בכנס טכנולוגי של חברות ישראליות שאירגן סלומון סמית בארני בניו יורק

22.3.2001 / 8:37

"הארץ": משקיע אמריקאי - "להערכתי, החברות פה לא ירכשו מניות רבות. במקרה הטוב, הן ירכשו שיעור בודד ממניות החברה שבה ישקיעו"

הארץ
ltpgt
יותר מ-150 נציגים של גופי השקעה מוסדיים בארה"ב, ובהם קרנות פנסיה וחברות השקעה, הגיעו אתמול לכנס הטכנולוגי הראשון של חברות ישראליות שאירגן בנק ההשקעות האמריקאי סלומון סמית בארני בניו יורק. 22 חברות היי-טק ישראליות, ובהן צ'ק פוינט, קומברס, ECI, בריזקום וגילת לוויינים, הציגו בכנס את מוצריהן.
lt/pgt

ltpgt
זו הפעם הראשונה שבנק ההשקעות עורך כנס כזה ללקוחותיו בניו יורק, ומקור בבנק אמר שהופתע מהיקף ההשתתפות של המשקיעים. משקיע המייצג גוף מוסדי אמר כי "מדובר באירוע יוצא דופן עבור המשקיעים האמריקאים. באחרונה אנחנו לא הולכים להרבה אירועים להשקעות בחברות בורסאיות".
lt/pgt

ltpgt
ההשתתפות הנרחבת של המשקיעים נחשבה מבחינתן של החברות הישראליות להצלחה יוצאת דופן. הכנס נערך כמעט ביום הקשה ביותר בנאסד"ק, לאחר שמדד המניות ירד אל מתחת ל-1,900 נקודות, והחברות הישראליות הגדולות, לצד יתר חברות הטכנולוגיה, התמודדו עם ירידה במחירי מניותיהן.
lt/pgt

ltpgt
במקום בלטה נוכחותם של הנציגים היהודים בגופי ההשקעה. "חלקם הגיעו כדי להפגין הזדהות עם ישראל, ולא רק לאיתור השקעה", אמר אלי קליין מחברת אמריקן פרינסט סולושנס. משקיע יהודי הודה שהאירוע מזכיר את כנסי הבונדס. "זה סוג של תמיכה מודרנית בתעשייה ובחברה הישראלית", אמר.
lt/pgt

ltpgt
רוב המשקיעים התעניינו בתחזיות של חברת צ'ק פוינט, ובאולם העריכו שהאירוע עשוי להיות מורגש כבר בימים הקרובים במניותיהן של החברות הישראליות הנסחרות.
lt/pgt

ltpgt
"היום אנחנו לא מסתכנים, אף על פי שיש מציאות טובות", אמר משקיע אמריקאי שביקש לא להזדהות. "להערכתי, החברות פה לא ירכשו מניות רבות. במקרה הטוב, הן ירכשו שיעור בודד ממניות החברה שבה ישקיעו".
lt/pgt

ltpgt
"הרושם שלנו", אמר משקיע אחר, "הוא שמדובר בחברות טובות. אותנו לא מעניין אם הן ישראליות או לא, אף שאולי בעיני אחרים זה מוסיף להן סוג מסוים של עניין".
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל ECI לשעבר ומייסד נט2וויירלס, דוד רובנר, כיום משקיע במסגרת קרן ההון סיכון הייפריון, אמר שמדובר בהישג, "אם כי המשקיעים האלה משועממים. אין להם הרבה עבודה בזמן האחרון, והם מחפשים את המציאות".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully