וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גל הצעות הרכש נמשך: בעלי השליטה במלון הנביאים מפרסמים הצעת רכש במחיר של 3.75 שקל למניה

22.3.2001 / 9:13

המחיר המוצע גבוה בכ-41% ממחיר המניה בבורסה; עלותה של הצעת הרכש נאמדת בכ-3.7 מיליון שקל

אלי דניאל
ltpgt
גל הצעות הרכש השוטף לאחרונה את הבורסה התל אביבית, נמשך. היום פירסמו בעלי השליטה בחברה לבניין מלון הנביאים , נח גלקופ, כתריאל זולטי ופנינה אזולאי, הצעת רכש לרכישת החזקות הציבור בחברה, במחיר של 3.75 שקלים, הגבוה בכ-41% ממחיר מניית מלון הנביאים טרם פתיחת המסחר. המועד האחרון להגשת הודעת קיבול להצעת הרכש הוא ביום ה-16 באפריל 2001.
lt/pgt

ltpgt
בעלי השליטה בחברה, מחזיקים במניותיה באמצעות חברות פרטיות. נח גלקופ מחזיק בכ-32.4% ממניות החברה באמצעות חברת גלנח, כתריאל זולטי מחזיק בכ-16.5% ממניות החברה באמצעות חברת זוכת ואילו פנינה אזולאי מחזיקה בכ-16% ממניות החברה באמצעות חברת אזפן.
lt/pgt

ltpgt
בסך הכל, מחזיקים היום בעלי השליטה בכ-65% ממניות החברה, כשהחברה הבת, נביאים השקעות, מחזיקה בכ-24.3% נוספים ממניות החברה.
lt/pgt

ltpgt
בעלי השליטה מציינים כי בכדי להגיע להחזקה של 95% ממניות החברה, שתאפשר רכישה כפויה של יתרת המניות, הם צריכים כי בעלי מניות נוספים, המחזיקים בלפחות 3.83% ממניות החברה, ייענו להצעת הרכש, כך שנראה כי בעל עניין נוסף בחברה, המחזיק בכ-1.9% ממניותיה, הביע כבר את נכונותו למכור את החזקותיו לבעלי השליטה. עלות הצעת הרכש נאמדת בכ-3.7 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
יש לציין, כי אם לא יגיעו בעלי השליטה להחזקה של 95% ממניות החברה, בכוונתם למשוך בחזרה את הצעת הרכש.
lt/pgt

ltpgt
חברת מלון הנביאים הקימה ומתפעלת את מלון פארק פלאזה (לשעבר סונסטה) בירושלים. כמו כן, החברה מחזיקה ב-50% מחברת מלונות פרוספריטי, העוסקת בייעוץ, פיקוח וניהול בתי מלון, ומשקיעה במיזמים בתחום הנדל"ן והמלונאות בארץ (מלון הטירה ומרכז בריאות בהרי יהודה) ובחו"ל (הסבת בניין משרדים לבית מלון בלונדון).

חברת מלון הנביאים נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-24.6 מיליון שקל. הכנסות החברה ב-9 החודשים הראשונים של שנת 2000 הסתכמו בכ-29 מיליון שקל, ירידה של כ-24% לעומת הכנסות של כ-22 מיליון שקל בתקופה המקבילה. במהלך תשעת החודשים הראשונים של שנת 2000 רשמה החברה רווח של 945 אלף שקל, צניחה של כ-38% לעומת הרווח בתקופה המקבילה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully