וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליפמן עברה להפסד של 6.1 מיליון שקל כתוצאה מהפחתות ונסיון הגיוס הכושל בנאסד"ק

22.3.2001 / 9:20

ההכנסות ברבעון הרביעי נפלו ל-54.7 מיליון שקל בשל עיכוב במשלוח לברזיל; נסיון ההנפקה בנאסד"ק עלה לחברה 6.9 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי
ltpgt
חברת ליפמן , יצרנית מערכות תשלום מתקדמות לכרטיסים מגנטיים בשליטת מאיר שמיר, מפרסמת היום דו"ח כספי מאכזב מאוד לרבעון הרביעי של השנה. הכנסות החברה ברבעון הרביעי הסתכמו ב-54.7 מיליון שקל, ירידה של 20% ביחס להכנסות שנרשמו ברבעון השלישי - 66.5 מיליון שקל, וירידה אף ביחס להכנסות שנרשמו ברבעון המקביל אשתקד.
lt/pgt

ltpgt
בליפמן מסבירים כי הירידה בהכנסות נובעת בעיקר מעיכוב במסירה של משלוח לברזיל, שיצא בסופו של דבר ברבעון הראשון של השנה. מדובר במשלוח בהיקף של כ-2 מיליון דולר שייזקף כולו ברבעון הראשון של השנה. אבל גם עם נחשיב את המשלוח, נגלה כי למעשה ליפמן לא הציגה צמיחה ברבעון הרביעי של השנה.
lt/pgt

ltpgt
השורה התחתונה מפתיעה עוד יותר. ליפמן עברה ברבעון הרביעי להפסד מפתיע של 6.1 מיליון שקל, הנובע בעיקר משתי סיבות. הראשונה, נסיון ההנפקה הכושל של ראשי החברה בבורסת נאסד"ק גרר הוצאות בהיקף של 6.9 מיליון שקל שנזקפו כולן ברבעון הרביעי של השנה. השנייה - ליפמן הפחיתה את שווי החזקותיה בחברה הבת וויזקום (יצרנית העט המתרגם קוויקשנרי), שמניותיה נסחרות בברוסה של פרנקפורט. וויזקום לא ממש עושה חיל בבורסה של פרנקפורט בעיקר עקב ביצועיים כספיים עלובים. ברבעון הרביעי הפחיתה ליפמן 10 מיליון שקל כתוצאה מירידת ערך החזקותיה בוויזקום.
lt/pgt

ltpgt
הכנסותיה של ליפמן בשנת 2000 גדלו בכ-60% לעומת השנה שעברה והסתכמו ב-244 מיליון שקל. החברה רשמה גידול חד של 85% ברווח התפעולי, מ-33.5 מיליון שקל בשנת 1999 ל-62.2 מיליון שקל בשנת 2000.
lt/pgt

ltpgt
הרווח הנקי של החברה נפל בשנת 2000 ל-29.4 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 77.1 מיליון שקל בשנה שעברה.
lt/pgt

ltpgt
העלייה בהכנסות וברווח הגולמי נובעת מגידול במכירות לארה"ב, מ-73.9 מיליון שקל ב-1999 ל-167.6 מיליון שקל בשנת 2000. שיעור הרווח הגולמי ברבעון הרביעי חזר לשיעור ממוצע של כ-57%, זאת לאחר שברבעון השלישי חלה ירידה בשיעורו ל-48%, בהשוואה לרבעונים הראשון והשני - עקב שתי עסקות בהיקף כספי גדול ובשיעור רווח גולמי נמוך מהרווח הגולמי הממוצע של החברה.

ההון העצמי של ליפמן נכון לסוף השנה מסתכם ב-176.2 מיליון שקל ומהווה 78% מממאזן החברה. נכון לסוף השנה, לליפמן יתרת מזומנים של 30 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
ליפמן מייצרת מערכות תשלום מתקדמות לכרטיסים מגנטיים, כרטיסים חכמים ומערכות מבוססות תקשורת סלולר וקווי חיוג עבור בנקים וחברות אשראי. החברה מספקת טווח רחב של פתרונות סליקה המשלבים תוכנה, חומרה ותקשורת ומאפשרים חיסכון כספי.
lt/pgt

ltpgt
המטה ומרכז הפיתוח של ליפמן, המעסיקה כ-220 עובדים, ממוקמים בראש העין. לחברה משרדים בארה"ב, רוסיה, סין, טורקיה וספרד.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully