וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי תדיראן צריכה הכריזו על סכסוך עבודה ושביתה קרבה לקראת השלמת המיזוג עם אמפא

22.3.2001 / 11:42

שביתת העובדים צפויה להתחיל ב-6 באפריל; לטענת העובדים, החברה מסרבת להחיל עליהם את ההסכמים הקיבוציים הקיימים כשיעברו לחברה הממוזגת

אלי דניאל
ltpgt
חברת תדיראן מוצרי צריכה מוסרת כי קיבלה הודעה על שביתה צפויה של כ-250 עובדים המועסקים באגף השירות של החברה ובחברה הבת, תדיראן סחר. שביתת העובדים צפויה להתחיל ביום ה-6 באפריל 2001. הכרזת העובדים על סכסוך עבודה אושרה ע"י הסתדרות העובדים הכללית החדשה - הסתדרות עובדי המתכת, חשמל ואלקטרוניקה.
lt/pgt

ltpgt
העניינים שבסכסוך, כפי שנטען בהודעה הנ"ל, הם כי החברה נוקטת בצעדים ליישום המיזוג עם חברת אמפא, מבלי שמוצה המו"מ עם נציגות העובדים. תגובת החברה לטענה זו היא כי החל מיום ה-18 במארס 2001 מתקיים מו"מ אינטנסיווי עם נציגות העובדים.
lt/pgt

ltpgt
כזכור, בראשית השנה הודיעו תדיראן צריכה, אמפא ואמקור - מקבוצת אמפא השקעות 703017-MRQ - כי החל מיום ה-31 במרס 2001, ימוזגו לחברה משותפת בבעלות שווה בשם תדיראן-אמפא שיווק ושירותיםף פעילויות תדיראן וקבוצת אמפא בתחומי המקררים, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ביתיים ומתן שירותי אחריות ואחזקה.

לפני שבוע, פנו ועד עובדי אגף השירות של החברה, ועד עובדי תדיראן סחר והסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בבקשה למתן צו מניעה כנגד המיזוג. עובדי החברה טוענים כי המיזוג המתוכנן יפגע משמעותית בזכויותיהם ובהסכמים הקיבוציים הקיימים, שכן, לטענתם, החברה הממוזגת מסרבת להמשיך להעסיק אותם לפי תנאי ההסכם הקיבוצי הקיים. העובדים דורשים כי ההסכמים הקיבוציים החלים כיום בחברה ימשיכו לחול עליהם גם לאחר מעברם לתדיראן-אמפא שיווק ושירותים.
lt/pgt

ltpgt
ביום ראשון האחרון נתקיים דיון בבקשה זו בפני בביה"ד, בפני השופטת ורדה וירט-לבנה, אשר הורתה לצדדים לנהל ביניהם מו"מ לפיתרון הבעיה, עד למועד הדיון הקרוב שיהיה ביום שלישי, ה-27 במארס 2001.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully